Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|
aktualizacja

Gazeta Wyborcza: policja śledzi działaczy Obywateli RP i Ryszarda Petru

47
Podziel się:

Policjanci informują się nawzajem gdzie jest Ryszard Petru z Nowoczesnej oraz Wojciech Kinasiewicz i Tadeusz Zakrzewski z Obywateli RP. Wiedzą o tym działacze Obywateli RP, ponieważ tajniacy się z tym nie kryją.

Gazeta Wyborcza: policja śledzi działaczy Obywateli RP i Ryszarda Petru
(PAP, Jacek Turczyk)

Czwartkowa "Gazeta Wyborcza" pisze o inwigilowaniu opozycji przez policję i publikuje nagrania rozmów z 21 lipca, kiedy Senat zajmował się ustawą o Sądzie Najwyższym. Redakcja dostała je przez sieć TOR, która zapewnia prawie całkowitą anonimowość, a wszystkie wiadomości są szyfrowane.

Z rozmów, jakie otrzymała gazeta wynika, że policjanci wymieniają się informacjami, gdzie jest lider Nowoczesnej. "Informacyjnie: pan Petru. Wiejska 13, restauracja". "- Petru opuścił teren Sejmu przez to wąskie przejście. – Dobrze, dziękuję. Ale jakby coś, to dawaj mi halo". 'Petru wyszedł z restauracji (...). Pilnujemy dalej? Idzie w strone pl. Trzech Krzyży". "Pan Petru, Nowy Świat 27. To jest chyba siedziba Nowoczesnej. Wszedł do środka. Załogę mogę puścić już pod Sejm?" – to tylko fragmenty rozmów, jakie opublikowała "Gazeta Wyborcza". Mieli je prowadzić policyjni tajniacy.

Śledzeni wiedzą o śledzących

O tym, że nieumundurowani policjanci śledzą Wojciecha Kinasiewicza i Tadeusza Zakrzewskiego z Obywateli RP mają wiedzieć sami zainteresowani. W rozmowie z gazetą przyznają, że gdy coś się dzieje zawsze są śledzeni. Kinasiewicz nawet usłyszał meldunek na swój temat, ponieważ mijany przez niego policjant miał włączony radiotelefon.

Komenda Główna Policji nie odpowiedziała na zadane przez gazetę pytania w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(47)
fbi
5 lata temu
chyba jedynym które prowadzone jest przez Prawników Międzynarodowych na Rynku Polskim, którzy szybko zareagowali jak i wyciagną publicznie konsekwencje prawne nie tylko przeciwko Radiu Plus ale i pozostałym którzy działają w ten sposób w Polsce tj niektóre jednostki Policji w Warszawie które mają za zadanie prześladowania ważnych Ludzi jak i działają przeciwko nim,dowodem było to że złożyliśmy doniesienie na policję o prześladowaniu za kilka dni dokładnie to co zeznaliśmy zaczeli stosować na nas ze zwiększoną siłą wynajmując ,okłamując i wykorzystując do tego bezrobotnych ludzi nasyłając Ludzi PIS przeciwko ludziom PIS Prosimy nie brać informacji Organizatorów Radia Plus i pozostałych jako wiarygodnych ponieważ nasza Firma jest jedną z najlepszych i dość dużych na Rynku Polskim pod wzgledem jakości usług jak i ceny dostosowane sa do rynku Polskiego a także zatrudniamy liczną grupę pracowników. Firma powstała w Polsce po to aby finansować dzieci które finansujemy już od 9 lat .
fbi
5 lata temu
fbi : Z powodów Politycznych firma w Polsce została zaatakowana przez Pracowników Radia Plus w Warszawie.którzy niszczą wszystkie przedsiębiorstwa na rynku Polskim (ci o tym nawet nie maja pojęcia że są inwigilowani)których pracownicy głosowali na partie PIS - Każdy ma prawo popierać kogo chcę my jako firma respektujemy swobodę każdego człowieka. Pracownicy Radia zorganizowali sobie dziwne środowisko które inwigiluje i prześladuję naszą firme wchodząc w nasze dane poufne tj emaile i telefony oraz filmuja nasze biuro opłacając lokale sąsiednie,opłacili pracowników firm telekomunikacyjnych (internet-teleon) Play ,T mobile oraz Sferie z których usług korzystamy kolejnie Biuro Księgowe które natychmiast wymienilismy ,kolejnie Bank aby mieć dostep do naszych danych firmy oraz niszczyć naszą firme udzielając nieprawdziwych informacji naszym kontrahentom oraz zniechęcając kontrahentów do współpracy z naszą firmą Nie jesteśmy jednym przedsiębiorstwem które padło ofiara ale chyba jedynym któr
fff
5 lata temu
policja w polsce to banda,która lada chwila się rozleci.w policji zarabiaja grosze a każdy z nich tam się pcha...po co ? bo tam się robi interesy,śledzenie w celu ale jakim? wklejam art z poprzednich lat...facet był śledzony i zamordowali człowieka jak i innych 84 osoby ....Marek Karp – był założycielem Ośrodka Studiów Wschodnich, który zajmował się analizami sytuacji politycznej i ekonomicznej w krajach byłego bloku sowieckiego. „Oni za mną chodzą, śledzą mnie nawet tutaj, w szpitalu, ja stąd nie wyjdę żywy, za dużo wiem o wszystkim” – mówił do swojego przyjaciela na kilka dni przed śmiercią. Dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich leczył się z urazów po wypadku samochodowym, który wydarzył się 28 sierpnia 2004 r. w pobliżu Białej Podlaskiej. Trafił do szpitala, gdzie według oficjalnej wersji „zmarł z powodu powikłań powypadkowych”. Prokuratura sprawę umorzyła, lecz prawdziwe okoliczności wypadku nie zostały wyjaśnione do dziś. Przed śmiercią badał sprawę przejmowania polskiego sektora en
Gość
5 lata temu
Ryśka śledzi podobno Tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowców:-)))) Karrrrramba.... Podobno Rysiek znalazł Bursztynową Komnatę..... Paranoja goni paranoję. Michnik to powinien pisać książki science-fiction.
Enia
5 lata temu
Brawo bardzo dobrze popieramy
Ania
5 lata temu
Super bardzo dobrze tak trzymać popieramy
mn
5 lata temu
UCZCIWI NIE BOJĄ SIĘ ŚLEDZENIA. Jest osobą publiczną więc czemu się dziwić, powinni śledzić.
kotek
5 lata temu
Rysio ty się ciesz bo wiesz ilu chce ci ,,face masaż '' zrobić ? Pewnie nie wiesz bo nie poprosiłeś jeszcze o ochronę
bolo
5 lata temu
No rysiu masz ochrone gratis ,tylko jak tu na madere wyjechac niepostrzerzenie lipa
Baśka
5 lata temu
Rysiu by chciał- a jego ego by wystrzeliło jak fajerwerki. Ale jest za duży cienias by było warto go śledzić.
ob
5 lata temu
NA NIEKTORYCH UPOSLEDZONYCH TRZEBA UWAZAC BO ZROBI SOBIE KRZYWDE I BEDZIE NA PiS
Raff
5 lata temu
To prawda co pisza w gazecie. Policja dziala na zlecenie michnika I jego brata. Bolek tez jest zamieszany w to. Pewnie donosi na Petru. Lacze sie z nimi w bUlu
pis
5 lata temu
To nie poli.a milicja wstrętne dziady
nowa ubecja
5 lata temu
znana metoda z PRL-u szukać haka na niewygodne dla partii jednostki a jak nie ma to trzeba je wytworzyć
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić