Katarzyna Bogdańska,Klaudiusz Michalec| 
aktualizacja 

Gdańsk. Akcja służb w sądzie. Wyjaśniamy, co się stało

155
Podziel się:

Mężczyzna z nożem w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku - taki komunikat zelektryzował media we wtorek rano. Jak informuje reporter WP, sytuacja okazała się fałszywym alarmem, a mężczyzna jedynie obierał jabłko.

Mężczyzna wszedł do sądu z nożykiem do owoców
Mężczyzna wszedł do sądu z nożykiem do owoców (WP.PL)

Tuż po godzinie 9 rano media poinformowały o groźnym incydencie w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Do budynku miał wejść mężczyzna przebrany za Rambo - informowało Radio Gdańsk.

Z pierwszych doniesień wynikało, że mężczyzna ma nóż. Interweniowała policja.

Na miejscu był nasz reporter. Okazało się, że sytuacja była niegroźna. Mężczyzna nie miał żadnych złych zamiarów. Przyszedł do sądu w swojej sprawie, a miał przy sobie jedynie mały nożyk, który służył mu do obierania owoców. Został przeszukany i zwolniony do domu.

- Ja wtargnąłem? Ja przybyłem do sądu normalnie jako wezwany. A że kilkanaście policjantów przybyło na górę, gdzie ja siedziałem, moje akta czytałem, to nie wiem tego - tłumaczy WP mężczyzna. - Potem się dowiedziałem, że dyrektor tegoż sądu zarządził akcję policyjną - dodał. Powiedział, że policjanci go przeszukali, znaleźli u niego jabłka, kanapki. - Mówili, że ja z nożem przyszedłem. Ja z nożem nie chadzam - tłumaczył.

Informacje te potwierdza policja. "W związku z informacjami medialnymi dot. mężczyzny z nożem w gdańskim sądzie - informujemy, że mężczyzna ten na korytarzu obierał jabłko, nie stwarzał zagrożenia, został pouczony i wylegitymowany. Wyraził skruchę, nie wiedział, że może to kogoś zaniepokoić" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić