Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Beata Czuma
|

Gdańsk. Aleja Pawła Adamowicza otwarta. "Podśmiewaliśmy się, że to Bob Budowniczy"

11
Podziel się:

W pierwszą rocznicę tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza otwarto w mieście aleję jego imienia. - Ta droga jest mostem łączącym dwie części miasta, jak Paweł zawsze łączył ludzi i środowiska - powiedziała Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta.

Na uroczystości otwarcia alei była rodzina nieżyjącego Pawła Adamowicza
Na uroczystości otwarcia alei była rodzina nieżyjącego Pawła Adamowicza (Gdańsk.pl)

W poniedziałek 13 stycznia tego roku uroczyście nadano imię alei Pawła Adamowicza drodze, która budowana była pod roboczą nazwą "Nowa Bulońska Północna". Jest już przejezdna jej spektakularna część, czyli liczący 220 m wiadukt zwany estakadą wenecką. Nowa droga łączy bezpośrednio Piecki Migowo z Jasieniem.

U uroczystości wzięły udział władze miasta z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska, a także rodzina zmarłego tragicznie prezydenta: Magdalena Adamowicz z córką Antoniną oraz Piotr Adamowicz, jego brat.

- Dzisiejszy dzień jest smutny, ale nawet w smutnych dniach trzeba iść do przodu. Cieszę się, że pojawiła się ta inicjatywa. Pani prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wystąpiła z inicjatywą nadania imienia mojego męża trasie, która łączy dwie części miasta, Paweł zawsze bardzo się cieszył, że rozwijają się nowe osiedla. Trapił się, że brakuje dróg i infrastruktury. Ta dzisiejsza droga rozwiąże bardzo dobrze ruch w Gdańsku. Jest mostem łączącym dwie części miasta, jak Paweł zawsze łączył różne środowiska i ludzi - powiedziała Magdalena Adamowicz.

"Szedł w jaskrawej kamizelce"

Piotr Adamowicz dodał, że cieszy się z rozwoju Gdańska i innych miast, ale martwi "postępującą centralizacją państwa" i polityką rządu, która powoduje, że gminy i miasta "mogą mieć problem z finansami".

- Paweł Adamowicz, kiedy szedł tą drogą, a byliśmy tu ostatnio na pięć tygodni przed tragedią, cieszył się jak dziecko. Czasem się podśmiewaliśmy się, że to "Bod Budowniczy". Szedł w jaskrawej kamizelce, ale bez kasku, o co zawsze się wściekałam, ale niektórzy mówili, ze niekorzystnie w nim wygląda. Zachwycał się tą drogą i pokazywał: a co to tam jest? Bo ta ulica otworzyła zupełnie inną perspektywę w naszym mieście. Niewielka 2,5-kilometrowa trasa powstała z wielkim kunsztem inżynieryjnym - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska dodała, że budowa tej drogi "świadczy o wizjonerstwie naszego prezydenta". - Mimo ryzyk takie decyzje podejmował i za to mam wielką wdzięczność wobec niego - stwierdziła.

Źródło: Gdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(11)
hhhhh
2 lata temu
aleja gangsterska, ciekawe kiedy powstanie aleja Capone
hhhhh
2 lata temu
aleja gangsterska, ciekawe kiedy powstanie aleja Capone
hhhhh
2 lata temu
to miasto zawsze przyjmie bandytów i niemców
lolek
2 lata temu
CYBA was JUŻ CAŁKIEM poRĄBAŁO TO SIĘ W PALE NIE MIEŚCI - UDAŁO mu SIĘ ZWIAĆ PRZED pRoKURATOREM LEPIEJ JUŻ BYŁO NAZWAĆ TĄ ULICE im. bolka
sosna
2 lata temu
To dopiero przekręt cwaniaków , łapowników i złodziei promować swojego promotora .
ASA
2 lata temu
A OBOK POWINNA BYĆ ALEJA 36 KONT
paradoks
2 lata temu
Znałem gościa tylko z mediów. Natomiast dla mnie to jakieś kuriozum gdy człowiekowi, który (jak twierdziły media miał zarzuty i wypierała się go PO i najeżdżała na niego GW) i teraz Ci sami robią mu aleję tylko dlatego, że zginał z rąk człowieka chorego psychicznie a Lechowi Kaczyńskiemu prezydentowi, który zginał w katastrofie który w porównaniu w wcześniej omawianym był kryształowym no i wyższy rangą i większa tragedia odmawia się szacunku i kpi się z niego nawet po śmierci. można to wytłumaczyć grą polityczną i hipokryzją
Donald
2 lata temu
Niech żyje złodziejstwo i ma ipulacja...
eeeeeeeeeeeee
2 lata temu
szkoda chłopa ale promować złodzieja i krętacza to żenada !!!!!
HAK
2 lata temu
A kiedy beatyfikacja ?????????????????????????
szyderca
2 lata temu
to sa jaja,nazwac imieniem zlodzieja i kreta podatkowego ulice,to sie w pale nie miesci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić