Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Marcelina Kolewska
|

Gdańsk: Rodzice buntują się przeciwko nowemu programowi w szkołach. "To czysta propaganda"

42
Podziel się:

W gdańskich szkołach zrobiło się głośno o broszurach programu "ZdrovveLove". Rodzice protestują, bo ich zdaniem są "kontrowersyjne".

Część osób chwali pomysł wydrukowania broszury, część rodziców "nie życzy sobie” ingerencji miasta
Część osób chwali pomysł wydrukowania broszury, część rodziców "nie życzy sobie” ingerencji miasta (WP.PL)

- To czysta propaganda zachęcająca młodych ludzi do uprawiania seksu - oceniają członkowie Stowarzyszenia myGdansk.pl prezentujący opinię rodziców wielu uczniów i piszą w tej sprawie do prezydenta Gdańska.

Władze Gdańska przyznają, że broszura "ZdrovveLove" jest opracowywana do programu edukacyjnego, który jest częścią miejskiego programu in vitro.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Robert Biedroń: "Jestem najpopularniejszym politykiem jeśli chodzi o zaufanie w Polsce"

- Prezydent Gdańska chce indoktrynować nasze dzieci - mówi Karolina Helmin-Biercewicz, wiceprezes Stowarzyszenia myGdansk.pl w rozmowie z portalem radiogdansk.pl. – Broszura, która w zamyśle miała promować zdrową prokreację mieszkańców Gdańska, tak naprawdę jest niczym innym jak promocją środowiska LGBT, promocją antykoncepcji ze szczególnym uwzględnieniem antykoncepcji hormonalnej. Ja jako mama stanowczo przeciwstawiam się jakimkolwiek publikacjom promującym środowiska homoseksualne, które są dziś przekazywane naszym dzieciom – tłumaczy.

Na co innego zwraca uwagę Marta Kosińska, psycholog, seksuolog, psychoterapeutka.
- Gdyby w Polsce powszechna była wiedza, że seks jest ważną, piękną sferą, z której mamy prawo czerpać przyjemność, o ile nie krzywdzi się innych, oraz gdyby ludzie wiedzieli, że należy żyć w zgodzie z własną tożsamością płciową i seksualną, broszura "Zdrovve Love" nie wywołałaby żadnych kontrowersji – wyjaśnia psycholog w rozmowie z portalem. - Bo cóż w niej takiego nadzwyczajnego? Na przykład informacja, że nie wszystkie osoby utożsamiają się ze swoją płcią cielesną? - dodaje.

Zdania są podzielone. W mediach społecznościowych część osób chwali pomysł wydrukowania broszury, część rodziców "nie życzy sobie” ingerencji miasta w edukację seksualną ich dzieci. Tych ostatnich uspokaja pomorska kurator oświaty, dr Monika Kończyk.

- Rodzice powinni pamiętać, że o tym, czy jakiekolwiek programy edukacyjne będą realizowane w szkołach, decydują dyrektorzy poszczególnych placówek, dla których priorytetem jest głos rodziców – tłumaczy. - To rodzice muszą wyrazić zgodę na prowadzenie tego typu działań. Bez ich zgodny nie jest to możliwe.

Ulotka ma być prezentowana uczniom szkół średnich po zakończeniu specjalnych warsztatów. – Mają je przeprowadzać wyszkoleni edukatorzy, wyłonieni w konkursie. Liczba przewidzianych godzin wynosi od 5 do 8 łącznie – tłumaczy w rozmowie z portalem naszdziennik.pl, Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska. - Na udział młodzieży w tych warsztatach, które nie są obowiązkowe, zgodę będą musieli wyrazić rodzice – dodaje.

Źródło: radiogdansk.pl / naszdziennik.pl / trojmiasto.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(42)
Kasta POmor...
5 lata temu
Znowu Pomorze i ratusz ,,BUDYNIA,,
TEGO TYPU KUK...
5 lata temu
MAŁO POLAKÓW JEST, DUŻO GINIE, A TAM W GDAŃSKU MACIE DUŻO ROBOTY W BRROOD?? CZY NIE ZA BARDZO. NP JA SIĘ STARAŁEM TAM O PRACĘ, W PARU FIRMACH, ALE JAKOŚ TAK CHĘTNIE NIE CHCIELI PRZYJMOWAĆ... ROBIĆ DZIECIARNI TO BY BYŁO KOMU, ALE ZA CO TO POTEM UTRZYMAĆ??? HE?? TAM W TYM LOVE-KROWE UCZĄ CZY TEŻ NIE ZA BARDZO
Ada
5 lata temu
Zamknijcie mozliwosc komentowania bo od czytania postow ruskich i PiSowskich troli mozna sie pochorowac!
AdaUS
5 lata temu
No tak, duzy problem bo zaklamani katolicy mysla ze jak sie o czyms nie mowi to to znka. A pozniej w zyciu tragedie, depresje, samobojstwa i tym podobne. Nie lepiej to Uczyc o takich problemach niz pitem plakac?
wielka brytan...
5 lata temu
boze
antypis
5 lata temu
Czyli lepiej "po bożemu", bo tak "naucza" nasz kochany kościół? Kiedy my wreszcie wypełzniemy z tego średniowiecznego, zacofanego i fałszywie religijnego grajdołu?
harcerzyk
5 lata temu
Powinno byc przynajmniej LGBTQZPN, nie dyskryminujmy nikogo !
dwawybuchy
5 lata temu
pissohipokryci
polack
5 lata temu
w Gdansku ciagle panuje epidemia platformy ale niedlugo zostanie opanowana.Program CELA+ zbliza sie milowymi krokami.
Wit&K
5 lata temu
Cudzołóstwo to grzech.
WK
5 lata temu
Teraz wszystko się przyspiesza, dojżewanie owoców, warzyw a smakują jak wymioty.
Wiktor
5 lata temu
Sex przed ślubem to celowe zeszmacenie ludzi
Anakonda
5 lata temu
Tak tak od tego sie zaczyna promować zboczenie tak jak w niemczech brawo rodzice
nie rozumiem ...
5 lata temu
Jakoś nie rozumiem promowania państwowego programu in vitro. Przecież człowiek nie zapładnia się in vitro, tylko podczas współżycia. Inseminacyjnie to zapładniało się zawsze krowy gdy nie było w pobliżu buhaja , albo gdy gospodarz za bardzo go cenił. !!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić