oprac. Violetta Baran| 

Gostynin: odra w ośrodku dla "bestii". RPO alarmuje

15
Podziel się:

7 pracowników Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie zachorowało na Odrę. Przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich alarmują, że ośrodek nie jest przygotowany na taką sytuację.

W ośrodku dla "bestii" w Gostyninie 7 osób zachorowało na odrę
W ośrodku dla "bestii" w Gostyninie 7 osób zachorowało na odrę (PAP, Piotr Augustyniak)

Informację o tym, że siedmiu pracowników ośrodka w Gostyninie zachorowało na odrę, podał portal TOK FM. Na razie nie ma informacji o tym, by zachorował któryś z pacjentów ośrodka.

Do ośrodka w Gostyninie trafiają osoby, które odbyły już karę więzienia, ale - w opinii sądu - cały czas stanowią zagrożenie dla społeczeństwa i nie mogą zostać wypuszczone na wolność. Placówka powstała w 2013 roku, gdy na wolność miał wyjść seryjny morderca i przestępca seksualny Mariusz Trynkiewicz.

Placówka jest przepełniona. Przebywa w niej obecnie 65 osób, choć zgodnie z rozporządeniem powinno ich być najwyżej 60. Co więcej, na co zwraca uwagę w rozmowie TOK FM Hanna Machińska, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, nie ma tam żadnych izolatek. Sale w ośrodku są wieloosobowe, pomieszczeń nie da się wietrzyć, więc pacjentów trudno zabezpieczyć przed zakażeniem wirusem odry.

Dyrekcja ośrodka w Gostyninie zapewnia Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, że robi wszystko, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. - Zaszczepiono 17 pacjentów. Część osób nie wyraziła zgody na szczepienia - powiedziała w rozmowie z TOK FM Hanna Machińska, zastępca RPO.

Źródło: tokfm.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić