oprac. Adam Hrynkiewicz| 

Groźny pożar uszkodzonej przez powódź fabryki chemicznej w Teksasie

2
Podziel się:

W uszkodzonej przez powódź fabryce chemicznej należącej do firmy Arkema Inc. w Teksasie, wybuchł niebezpieczny pożar zbiorników z łatwopalnym nadtlenkiem wodoru. Istnieje niebezpieczeństwo eksplozji. Władze ewakuowały okolicznych mieszkańców.

Groźny pożar uszkodzonej przez powódź fabryki chemicznej w Teksasie
(CNN Stopklatka)

Nad fabryką znajdującą się w miejscowości Crosby w pobliżu Houston, unoszą się kłęby czarnego dymu, widać też płomienie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak poinformował przedstawiciel firmy przyczyną pożaru jest unieruchomienie zalanych przez powódź, wywołaną przez ulewne deszcze towarzyszące huraganowi Harvey, systemów chłodzących zbiorniki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pozbawiony chłodzenia nadtlenek wodoru ulega dekompozycji i może wybuchnąć. Według lokalnych władz i federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA), na razie nie ma bezpośredniego zagrożenia a analiza dymu nie wykazała silnie toksycznych substancji.

Zdaniem ekspertów najbezpieczniejszym sposobem jest przeczekanie aż zawartość zbiorników wypali się. Władze wprowadziły wokół zakładów strefę buforową o szerokości 2,4 km, z której ewakuowano mieszkańców.

Zobacz też:

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić