Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Grzegorz W. niewinny ws. zabójstwa Blanki. Dziwna decyzja prokuratury

13
Podziel się:

Grzegorz W., który został aresztowany za zabójstwo 9-miesięcznej Blanki z Olecka, od kilku dni jest na wolności. Prokuratura ogłosiła, że to nie on jest sprawcą zbrodni, ale nadal nie oczyściła go z zarzutów w tej sprawie. – Usłyszałem od pani prokurator: trochę cierpliwości. To zadziwiająca sytuacja – mówi Wojciech Stpiczyński, adwokat Grzegorza W.

Grzegorz W. został aresztowany, a następnie wypuszczony na wolność
Grzegorz W. został aresztowany, a następnie wypuszczony na wolność (East News, PAWEŁ KICOWSKI)

Brak decyzji prokuratury wpływa na stan Grzegorza W. – Konieczna jest pomoc psychologa. Jest w bardzo złym stanie. Najpierw został uznany za mordercę, a teraz mimo dowodów, że nie ma z tym nic wspólnego, nadal ciążą na nim ciężkie zarzuty – mówi adwokat.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach od kilku dni milczy w tej sprawie. – Pani prokurator odsyła do komunikatu – słyszymy tylko w prokuraturze. Komunikat jest sprzed kilku dni i wyjaśnia, dlaczego Grzegorz W. został zwolniony z aresztu.

- Wszelkie dowody uzyskane w toku skrupulatnie i wszechstronnie prowadzonego postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W. nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Badania DNA wykluczyły, aby ślady biologiczne ujawnione na ciele pokrzywdzonej pochodziły od podejrzanego – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Jako pierwsza informowała o tym Wirtualna Polska.

Adwokat cały czas czeka na umorzenie sprawy jego klienta. – Rozmawiałem właśnie z prokurator okręgową. Pytałem, co z zarzutami dla Grzegorza W. Usłyszałem: jeszcze trochę cierpliwości. To zadziwiające postępowanie – mówi Stpiczyński.

Grzegorz W. z Olecka został zwolniony z aresztu po tym jak do prokuratury dotarły m.in. wyniki badań DNA, które wykluczyły go jako sprawcę zbrodni. "Fakt" informował, że z badań wynika też, iż Grzegorz W. nie jest biologicznym ojcem Blanki. – Nie mogę się w tej sprawie wypowiadać – mówi tylko jego adwokat.

9-miesięczna Blanka zmarła 22 czerwca w Olecku. Policja zatrzymała w związku ze śmiercią jej rodziców. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziecko było prawdopodobnie bite tępym narzędziem. Dziewczynka była także wykorzystana seksualnie.

Rodzice dziewczynki zostali tymczasowo aresztowani. Prokuratura przedstawiła im zarzuty zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem, znęcania się nad niemowlęciem i wykorzystania seksualnego dziewczynki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Wyłonił się konkurent Dudy. "Będą walczyć łeb w łeb"
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(13)
gtrgtrgt
3 lata temu
Blankę powinno sie pochować pod krowim plackiem.
vrffrv
3 lata temu
to teraz idę poszukać krowiego placka żeby było gdzie pochować blankę
rfrfrf
3 lata temu
blankę należy pochować pod krowim plackiem
kot
3 lata temu
ja tam jako prosty chłop widzę i jestem w stanie ocenić czy komuś dzieje się krzywda czy nie , co on nie widział co się działo , trudno mi się miarodajnie wypowiadać ale ktoś to zrobił a ktoś na to pozwolił i tyle , niech odpowiadają
jj
3 lata temu
Jak się ćpa to się później nie wie co się robiło
Mamusia była ...
3 lata temu
Taki dobry tatuś , tak dziecku kupował piękne ciuszki taki zapobiegliwy że nie zostawiał sobie paragonów tylko darł je żeby go nie pokusiło by dać mamie a ona by zwróciła do sklepu i miała by na narkotyki ale sąd nie przydzielił mu dziecka oddając w ręce obcych ludzi ?
VNNV
3 lata temu
A tutaj i na innych forach już go internauci wieszali, podpalali i inne rzeczy. Oby nigdy nie doszło u nas do takich samosądów jak w Brazylii, bo widzę, że w Polakach jest potencjał...
Ala
3 lata temu
Niech zgadnę , wyborca PiSu ?
Jacek
3 lata temu
Duda też jest na wolności , dziwna decyzja
leon
3 lata temu
Nic dziwnego....Nie ma dowodów ale winę trzeba mu udowodnić nawet jak nie jest winny....To typowe działanie polskiego wymiaru tak zwanej sprawiedliwości...Nie zdziwi mnie fakt, gdy po jakimś czasie ogłoszą, że wreszcie się przyznał...Nie będą tu miały znaczenia żadne badania DNA, które świadczą na jego korzyść...
DO VS
3 lata temu
Ojciec dziecka był podejrzany o zabójstwo, badania DNA wykluczyły go z podejrzeń ale to trzeba było ustalić, odszkodowanie się nie należy bo to nie było pomówienie.
vs
3 lata temu
Niech zapłacą odszkodowanie za pomówienie-adwokat kasę wydrze na pewno...........
hyjyfjy
3 lata temu
niech zapłacą odszkodowanie za pomówienie...........adwokat kasę wydrze na pewno.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić