Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Ilu kamer potrzeba do skutecznego monitorowania domu?

Podziel się

Jak dobrze zaprojektować system domowego monitoringu, aby zapewnić rodzinie wysoki poziom bezpieczeństwa? Czy potrzeba do tego wielu kamer?

Ilu kamer potrzeba do skutecznego monitorowania domu?
Monitoring domu (materiały partnera)
bETxJeyd

Zaplanowanie monitoringu, który będzie dobrze spełniał swoją funkcję, nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Punktem wyjścia do każdego projektu domowego monitoringu jest przemyślane rozmieszczenie kamer. 

Ile kamer powinno znaleźć się na posesji?

Na standardowej wielkości posesję potrzeba nie więcej niż 8 kamer do monitoringu, a także rejestrator i akcesoria do montażu sprzętu. Liczba i rodzaj kamer zależy od specyfiki monitorowanych obiektów. Jeśli nie chcesz tracić czasu na samodzielne dobieranie urządzeń, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań. Monitoring domu i posesji może opierać się na zestawie do monitoringu skomponowanym przez specjalistów. Znajdują się w nim kamery zewnętrze i wewnętrzne dobrane w taki sposób, aby, jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Dobrze dobrany zestaw bez problemu zainstalujesz samodzielnie. 

Błędne jest stwierdzenie, że im więcej kamer na posesji, tym bezpieczniej. To nie liczba kamer ma znaczenie, tylko to, jakie urządzenia wybierzesz do monitorowania konkretnych miejsc. Wybór sprzętu, który będzie odpowiadał naturalnym uwarunkowaniom i jego prawidłowe rozmieszczenie stanowi podstawę niezawodnego i skutecznego systemu monitoringu domu. Pamiętaj, że same kamery nie są wystarczającym zabezpieczeniem. Faktycznie, większość włamywaczy omija obiekty monitorowane, ale co w sytuacji, gdy intruz jednak wejdzie na posesję? Kamery monitoringu powinny być częścią systemu alarmowego. Wbrew pozorom nie jest to dużym wydatkiem, a stanowi zdecydowanie skuteczniejsze zabezpieczenie. Alarm z systemem czujników ruchu i zabezpieczenie okien kontaktronami świetnie uzupełniają działanie monitoringu. 

bETxJeyf

Jak dopasować i umieścić kamery na działce?

Planowanie monitoringu musisz rozpocząć od zastanowienia się, gdzie chcesz umieścić urządzenia. Podstawowe punkty to brama wjazdowa i furtka, główne wejście do domu oraz wjazd do garażu. Miejsca słabo widoczne z ulicy również powinny zostać objęte monitoringiem. Jeśli osłaniasz działkę od sąsiadów ogrodzeniem i roślinnością, nie możesz więc liczyć na to, że zauważą intruza na twoim podwórku i cię o tym powiadomią. Ściany, na których znajdują się okna na parterze, oraz drzwi na taras również powinny zostać objęte monitoringiem. 

Kiedy będziesz już wiedział, ile kamer potrzebujesz, skup się na tym, gdzie zostaną zainstalowane. Miejsce montażu jest ściśle powiązane z rodzajem urządzenia. Klasyczne kamery typu bullet sprawdzą się tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania kamery kopułkowej. Do monitorowania większych powierzchni warto zainwestować w kamerę PTZ. Zwróć uwagę na funkcje poszczególnych modeli, np. tryby pracy, dobre widzenie w całkowitych ciemnościach oraz wysoka rozdzielczość. Dużym ułatwieniem jest fakt, że dziś mamy do dyspozycji kamery bezprzewodowe, można więc instalować urządzenia z własnym zasilaniem w miejscach, w których nie byłoby szans na montaż kamery analogowej.

bETxJeyG
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić