oprac. Adam Styczek| 

IMGW: ostrzeżenia meteorologiczne dla dwóch województw

6

- Oblodzenie jezdni na dolnym śląsku i w województwie lubelskim znacznie utrudnią jazdę samochodami - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Oblodzenie jezdni na dolnym śląsku i w województwie lubelskim
Oblodzenie jezdni na dolnym śląsku i w województwie lubelskim (Fotolia)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w kotlinach górskich lokalnie -2°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na południu Polski porywisty, południowy i południowo-zachodni. W rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 100 km/h, a wysoko w górach do 130 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, przechodzące od zachodu i południa kraju w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, w dolinach karpackich lokalnie -4°C. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy, później nastąpi wzrost temperatury.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru do 75 km/h, w rejonach podgórskich do 90 km/h, a na Podkarpaciu do 115 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 170 km/h.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić