Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Impreza pogrążyła zastępcę komendanta głównego? Wśród policjantów wrze

654
Podziel się

Nagłe odejście we wtorek wiceszefa policji, nadinspektora Kamila Brachy, wzbudziło wiele pytań. Zastępca komendanta głównego zrezygnował ze stanowiska "na własną prośbę". Nieoficjalnie policjanci mówią, że powodem była impreza, która miała rzekomo odbyć się przed świętami.

Impreza pogrążyła zastępcę komendanta głównego? Wśród policjantów wrze
Impreza pogrążyła zastępcę komendanta głównego? (Policja)
bEUjeYCZ

We wtorek ze stanowiskiem pożegnał się zastępca komendanta głównego policji, nadinspektor Kamil Bracha. Jego odejście - o czym pisaliśmy - wzbudziło duże zdziwienie wśród policjantów. Nasi rozmówcy mówią, że sprawa ma drugie dno, a prawdziwy powód odejścia Brachy nie został podany do publicznej wiadomości.

Impreza w środku epidemii?

Zrobili sobie imprezę przed świętami, w hotelu, na bogato. Cała wierchuszka CBŚP. W samym środku pandemicznych obostrzeń - mówi informator o2.pl.
bEUjeYDb

Impreza miała się odbyć w jednym z warszawskich hoteli i być suto zakrapiana. Nieoficjalnie policjanci mówią, że organizatorem mógł być właśnie były już wiceszef policji. Miało to na tyle rozwścieczyć policjantów, że o sprawie donieśli do Biura Kontroli. Zorganizowanie imprezy na kilkadziesiąt osób, gdy w tym samym czasie w mediach politycy mówili o zamykanych hotelach i walce z nieuczciwymi wyjazdami była dla policyjnych kontrolerów nie do przyjęcia.

W spotkaniu miała brać udział cała "góra" Centralnego Biura Śledczego Policji. A Kamil Bracha, przed objęciem w 2019 r. stanowiska zastępcy Komendanta Głównego Policji był właśnie szefem CBŚP. Biuro Spraw Wewnętrznych i Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, do których wysłaliśmy zapytania, nie odpowiedziały na nasze zapytania.

bEUjeYDh

Policja zaprzecza

O sprawę zapytaliśmy rzeczników policji i CBŚP, jednak rzecznicy obu formacji zaprzeczają. Rzecznik komendanta głównego, insp. Mariusz Ciarka przekonuje, że informacja o winie Brachy się nie potwierdziła.

Pytało o to radio RMF ale informacja się nie potwierdziła - i komendant Bracha, i komendant CBŚP byli we wskazanym w pytaniu dniu u siebie w domach - mówi o2.

Sprawę imprezy dementuje również rzecznik CBŚP, nadkom. Iwona Jurkiewicz.

bEUjeYDi
Kierownictwo CBŚP nie uczestniczyło w żadnym spotkaniu w grudniu, w hotelu - odpowiada Jurkiewicz.

"Zawsze umieli się bawić"

Jednak wśród policjantów sprawa jest szeroko komentowana.

O tej imprezie aż huczy. Znajomi z CBŚP nie potwierdzają i nie zaprzeczają, ale tam zawsze umieli się dobrze bawić - mówi o2.pl doświadczony funkcjonariusz policji.
bEUjeYDj

Inni funkcjonariusze przekonują, że historia imprezy w Hotelu Łazienkowskim była w policji tajemnicą poliszynela, a plotki o niej krążyły już przed świętami. Teraz zaś zaczyna wśród policjantów krążyć jako opowieść o imprezie, która pogrążyła komendanta.

Do naszej publikacji odniosło się CBŚP. Poniżej zamieszczamy nadesłane sprostowanie:

W związku z opublikowaniem artykułu w dniu 6 stycznia 2021 r. pt. "Impreza pogrążyła zastępcę komendanta głównego? Wśród policjantów wrze" oświadczam, że nieprawdą jest, iż Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji lub jego zastępcy brali udział, lub organizowali przed świętami imprezę, która rzekomo miała miejsce w Hotelu Łazienkowskim w Warszawie.

Do naszej publikacji odniósł się także Komendant Główny Policji. Poniżej zamieszczamy sprostowanie.

bEUjeYDk

Komendant Główny Policji oświadcza, że nie jest prawdą, że sprawa ma drugie dno i nie został podany do publicznej wiadomości prawdziwy powód odejścia nadinsp. Kamila Brachy.

Komendant Główny Policji oświadcza, iż nie jest prawdą, że nadinsp. K. Bracha zorganizował imprezę, na której podano alkohol. Żaden rozwścieczony policjant nie doniósł do Biura Kontroli o takiej imprezie. Kontrolerzy nie ustalili faktu zorganizowania imprezy na kilkadziesiąt osób przez w/w.

Komendant Główny Policji oświadcza, iż nie jest prawdą, że jakakolwiek impreza była powodem rezygnacji ze stanowiska przez nadinsp. Kamila Bracha.

Komendant Główny Policji oświadcza, iż nieprawdą jest, aby historia imprezy w Hotelu Łazienkowskim była tajemnicą poliszynela w Policji, o której krążyły plotki, i która pogrążyła nadinsp. K. Bracha.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na COVID. MEN "zachęci" nauczycieli? Piontkowski: zobaczymy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUjeYDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(654)
dajta spokój
11 miesięcy temu
wszyscy zdrowi więc o co biega
asdasdasdas
11 miesięcy temu
na imprezie ponoc byla smietanka policji i co oni dalej sobie pracuja a jeden tylko stracil prace ? a co z reszta ? nie do ruszenia ? ci panowie wcale nie pilnują porządku wiec jak ich nie bedzie to żadna strata.
dodatkowa ka.
11 miesięcy temu
dostali to co sobie mają żałować Wódz im pozwolił za opiekę przed napastliwymi kobietami , co chciały dokonać zbiorowo gwałtu na NACZELNIKU PAŃSTWA.
bEUjeYDD
polak
11 miesięcy temu
za nie swoje ,to dobrze sie bawić
A P
11 miesięcy temu
Proszę nie mylić policjantów z komendantami i innymi wysoko postawionymi szefami z nadania politycznego !
żółwik
11 miesięcy temu
Wyleciał za to, że Kuniowi nic się nie stało.
apollo
11 miesięcy temu
Ludzi karzą mandatami a sami co robią? Hipokryci!
jaki
11 miesięcy temu
krzywda mu się nie stanie, kolesie z pis-u pomogą. zostanie konsultantem d/s bezpieczeństwa zagrabionego banku Czarneckiego.
zez
11 miesięcy temu
Ciekawe, czy po imprezie zgłosili właściciela hotelu do sanepidu? 30 tys. jak wszyscy powinien dostać.
Paweł
11 miesięcy temu
Dobrze,że mamy normalną policję, cowid19 nie odebrał im fantazji.
gość
11 miesięcy temu
Policja to lejant ,to tylko armia ludzi bez dyscypliny . Policjanta trafisz tylko na drodze z suszarką . To już nie służba to okradanie budżetu państwa ,totalne nierubstwo.
niedowiarek
11 miesięcy temu
w którym momencie ta historyjka jest prawdziwa? nie sądzę żeby osoba na tak poważnym stanowisku była aż tak nie rozsądna .
Jan
11 miesięcy temu
Nikt z Was nie pomyślał, że dziennikarz po prostu wymyślił tę historię
bEUjeYDv
qweerty
11 miesięcy temu
ooo, widzę, że same hejty puszczają, a jak się napisze o tzw "warsztacie" autorzyny tego tekstu i braku sprawdzenia u źródeł, to juz wykasowali
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić