oprac. Katarzyna Bogdańska| 

Instrukcja PiS. Jak się bronić i atakować?

74
Podziel się:

Kłopoty z Izraelem, nagrody dla ministrów - to wszystko sprawia, że opozycja ma coraz więcej powodów do krytyki. Jak odpierać te ataki? Posłowie PiS otrzymali wytyczne od prezesa.

PiS wydał instrukcje
PiS wydał instrukcje (Agencja Gazeta)

W poniedziałek wieczorem media obiegła informacja o notatce polskiej ambasady z Waszyngtonu. Opisano w niej ultimatum dotyczące ustawy o IPN, które polskim władzom postawił przedstawiciel Departamentu Stanu. Z notatki wynikać ma, że do czasu zmian w ustawie, zablokowane zostaną m.in. spotkania polskich władz z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Super Express" dotarł do wewnętrznych instrukcji dla polityków PiS, w której sa jasne wytyczne, jak mają reagować na tego typu doniesienia.

Politycy PiS mają przekonywać, że kontakty ze Stanami Zjednoczonymi się nie pogorszyły a relacje cały czas są dobre. "Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów. Dziś wielu dziennikarzy nie jest w stanie przeprosić za takie zachowanie" - to fragment przekazu.

Posłowie PiS mają też przygotowane formułki odnośnie do afery z nagrodami.

Z instrukcji wynika, że najlepszą obroną jest atak. "Opozycja posługuje się zsumowanymi kwotami, aby wywołać medialny poklask. Jeśli PO przeszkadzają nagrody, niech zaczną od sprzątania swojego podwórka" - czytamy fragment przekazu.

W notace napisano także, że byli ministrowie i powiązani z nimi urzędnicy powinni przekazać swoje nagrody z ośmiu lat rządów na Caritas.

Zobacz także: Andrzej Duda nie odebrał telefonu od Rexa Tillersona. Politycy nie wierzą własnym uszom

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić