Marianna Fijewska
Marianna Fijewska| 

ISIS zamordowało 21 chrześcijan. Odnaleziono ich ciała

50
Podziel się:

To była jedna z najgłośniejszych i najbardziej krwawych egzekucji dokonanych przez tzw. Państwo Islamskie. Dżihadyści bestialsko zamordowali 21 Egipcjan, a nagranie wykorzystali w celach propagandowych.

Jedna z najgłośniejszych egzekucji ISIS.
Jedna z najgłośniejszych egzekucji ISIS. (Youtube.com)

Prokurator generalny Libii poinformował o odnalezieniu zbiorowej mogiły. Ciała najprawdopodobniej należą do 21 egipskich chrześcijan zamordowanych przez dżihadystów. Do krwawej egzekucji doszło w lutym 2015 roku, na plaży przy jednym z hoteli w Syrcie.

Mężczyźni zostali porwani, a po kilku dniach tzw. Państwo Islamskie opublikowało wstrząsające nagranie. Widać na nim ubranych w pomarańczowe kombinezony Egipcjan. Są prowadzeni przez terrorystów na brzeg morza, zmuszeni do uklęknięcia i ścięci.

Podpis pod pięciominutowym filmem brzmi: "Naród krzyża, wierni wrogiego Kościoła egipskiego", a jeden z zabójców mówi: "O bezpieczeństwie wy, krzyżowcy, możecie tylko pomarzyć".

Władze Libii zarządziły prace ekshumacyjne w zbiorowym grobie. Odnalezienie miejsca pochówku było możliwe tylko dzięki aresztowaniu terrorysty oskarżonego o udział w egzekucji.

Kościół koptyjski, do którego należeli zamordowani, uznał ich za świętych męczenników. Wspomnienie liturgiczne 21 Egipcjan obchodzone jest 15 lutego - w dzień, w którym tragiczne nagranie trafiło do mediów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić