o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Jak nie zapomnieć o przeglądzie technicznym samochodu? Eksperci iParts.pl podpowiadają

Podziel się

Zdarzyło Wam się kiedyś przegapić termin przeglądu technicznego posiadanego samochodu? Statystyki pokazują, że do podobnego przeoczenia dochodzi zaskakująco często. Wpływ na to ma tempo życia, natłok pracy i mnóstwo pozazawodowych obowiązków. Ponieważ jednak przegapienie terminu przeglądu może mieć naprawdę przykre konsekwencje, lepiej znaleźć jakiś pewny sposób, który przed tym uchroni. Gdzie takiego sposobu szukać?

Eksperci iParts.pl podpowiadają
Eksperci iParts.pl podpowiadają (materiały partnera)
bEJHMlmJ

W jaki sposób najłatwiej jest pamiętać o regularnych przeglądach technicznych samochodu?

Ustawodawca nałożył na każdego posiadacza pojazdu silnikowego obowiązek przeprowadzania regularnych przeglądów technicznych tego pojazdu. Potwierdzeniem znaczenia takiego przeglądu jest choćby to, iż stanowi on warunek dopuszczenia posiadanego pojazdu do ruchu. O terminach kolejnych przeglądów technicznych warto też pamiętać z innych względów, o których jeszcze opowiemy. Nie zawsze jednak i nie każdemu się to udaje. Na szczęście jest kilka sposobów, które skutecznie wspierają roztargnionych kierowców. Wśród sposobów tych, 4 następujące wydają się być szczególnie skuteczne, a z całą pewnością najczęściej przez naszych klientów stosowane.

1. Terminarz – nieco już tracące na popularności terminarze nadal używane są przez część ludzi szeroko rozumianego biznesu oraz wielu usługodawców. Jeśli używacie lub chcecie używać terminarza, wystarczy, że wpiszecie do niego datę kolejnego przeglądu technicznego i w zasadzie możecie mieć pewność, że już Wam to nie umknie. Oczywiście pod warunkiem, że będziecie do niego regularnie zaglądać, a sam terminarz nigdzie Wam się nie zawieruszy.

bEJHMlmL

2. Kalendarz – kto nie ma potrzeby korzystania z terminarza, może ograniczyć się do zwykłego kalendarza, choćby i w najpopularniejszej, naściennej wersji. Wystarczy w nim zaznaczyć (i opisać) datę kolejnego przeglądu technicznego i załatwione. Pod warunkiem, rzecz jasna, że ciągle jeszcze zwracacie uwagę na kalendarze.

3. Notatka – dobrym i wypróbowanym sposobem na niezapomnienie o kolejnym przeglądzie technicznym samochodu jest sporządzenie odpowiedniej notatki na niewielkiej karteczce i wsunięcie jej do dokumentów, które zwykle każdy kierowca wszędzie ze sobą wozi (dowód rejestracyjny, karta pojazdu, polisa). Musicie jednak uważać, aby ta pojedyncza karteczka nigdzie Wam się nie zawieruszyła, a do samych dokumentów zaglądać przynajmniej raz na jakiś czas. Bez tego cały sposób traci zwyczajnie sens.

4. iParts.pl – najnowszym sposobem na niezapomnienie o przeglądzie technicznym jest nowa propozycja od naszego sklepu z częściami zamiennymi iParts.pl. Sposobem tym są bezpłatne powiadomienia o upływie terminu przeglądu oraz polisy OC wysyłane przez iParts.pl każdemu, kto założy konto na stronie sklepu (bez jakichkolwiek zobowiązań!) i w panelu klienta, w zakładce "Moje auta", zaznaczy stosowną opcję. Powiadomienia przychodzą na 30 dni oraz ponownie na 7 dni przed wygaśnięciem ważności obecnego przeglądu technicznego.

bEJHMlmR

Biorąc pod uwagę postępującą cyfryzację społeczeństwa, spośród wszystkich wymienionych metod, to właśnie ta oferowana prze iParts.pl zdaje się być obecnie najskuteczniejszą. Możecie ją śmiało wybrać, nawet jeśli nie zamierzacie korzystać z oferty sklepu. Opcja ta służy wyłącznie Wam i Waszej wygodzie. Tak jak i kilka innych rozwiązań od iParts.

bEJHMlmS

Dlaczego o przeglądzie technicznym lepiej jest nie zapominać?

Powodów, dla których o przeglądzie technicznym lepiej jest nie zapominać, również jest co najmniej kilka. Do najważniejszych i najczęściej wymienianych należą:

  • Mandat karny w wysokości 500 zł – to w przypadku kierowców, którzy zwyczajnie zapomnieli o przeglądzie technicznym posiadanego pojazdu. Jeśli policja podczas rutynowej kontroli odkryje ten fakt i jeśli termin ten minął stosunkowo niedawno, skończy się na samym tylko mandacie.
  • Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego – do tego może dojść wówczas, gdy podczas kontroli pojazdu policja stwierdzi, iż termin przeglądu minął dawno temu, a kierowca prawdopodobnie nie udał się na to badanie celowo.
  • Odholowanie pojazdu – bywa, że na mandacie, ani nawet na samym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego się nie kończy. Podczas policyjnej kontroli, jeśli funkcjonariusze odkryją, że termin badanie technicznego minął już jakiś czas temu, a sam pojazd może stwarzać zagrożenie dla ruchu drogowego, zlecą odholowanie go na koszt właściciela. Zwiększy to koszty całego przedsięwzięcia o kolejnych kilkaset złotych (co najmniej).

W jeszcze trudniejszej sytuacji znajdą się kierowcy, którzy zapomnieli o przeglądzie technicznym samochodu i już po upłynięciu wyznaczonego terminu brali udział w kolizji lub wypadku drogowym. W tym przypadku bowiem, oprócz problemów z policją, dochodzą również nieprzyjemności ze strony ubezpieczyciela. I to nawet jeśli oni sami w żaden sposób przy wypadku tym nie zawinili. Zamiast więc narażać się na tego typu konsekwencje, lepiej zrobić wszystko, aby o przeglądzie technicznym nigdy nie zapomnieć. Zwłaszcza że teraz zapobiec temu można naprawdę łatwo.

bEJHMlnm
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić