o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Jak sprawdzic pozycję strony w google?

Podziel się

Zastanawiasz się, jaka jest widoczność Twojej strony w Google? Chcesz to sprawdzić, zanim zaczniesz współpracę z agencją SEO? W dzisiejszym artykule, pokażemy, jak łatwo i szybko, sprawdzić pozycję strony w Google. Poznasz zarówno płatne, jak i darmowe narzędzia.

Jak sprawdzic pozycję strony w google?
Jak sprawdzić pozycję strony w Google? (materiały partnera)
bDZnMwwR

Sprawdź indeksowanie

Zanim sprawdzisz, pozycje swojej strony w wyszukiwarce, zweryfikuj, czy witryna znajduje się już w indeksie Google. Jak to zrobić? Wystarczy, że w okno wyszukiwarki wpiszesz komendę: site:adresstrony.pl. Przykładowo, site:lepszymarketing.pl. Dzięki temu zobaczysz wszystkie podstrony zindeksowane przez boty Google. Jeśli Twoja strona nie została jeszcze dodana do wyszukiwarki, nie ma sensu sprawdzać jej pozycji. A ile trwa indeksowanie? Zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni, choć w skrajnych przypadkach, cały proces może potrwać nawet kilka miesięcy. 

Jak sprawdzić pozycję strony w Google

Google Search Console
bDZnMwwT

Google Search Console jest to darmowa platforma od Google’a, dla właścicieli stron internetowej. Sprawdzisz tutaj średnią pozycję swojej strony oraz widoczność na poszczególne zapytania. Wystarczy, że przejdziesz do sekcji “Skuteczność”, a następnie klikniesz na dane słowo kluczowe. W Google Search Console możesz również zgłosić stronę do indeksowania, dodać mapę witryny, a także sprawdzić ewentualne błędy.

Gspot

To jedno z najbardziej znanych darmowych narzędzi do monitorowania strony w Google. Ma jednak swoje ograniczenia. Możesz w nim sprawdzić jednorazowo do 5 fraz i to nie częściej niż co 10 minut. Jest za to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. 

cMonitor

Jeszcze kilka lat temu program ten był darmowy, obecnie w wersji demo pojawił się dzienny limit. Jeśli chcesz wypróbować to narzędzie, możesz to zrobić całkowicie za darmo, przez 14 dni. 

bDZnMwwZ

Senuto

To polskie narzędzie, wykorzystywane przez większość ekspertów SEO. Sprawdzisz w nim nie tylko pozycje własnej strony, ale również to, jak wypada ona na dla konkurencji. Zobaczysz wspólne frazy kluczowe oraz takie, na które konkurencyjne witryny są widoczne, a Twoja nie. Senuto jest płatne. Dostępne są różne pakiety cenowe. Najtańszy zaczyna się już od 55 zł miesięcznie. 

SemStorm 

W Semstorm sprawdzisz pozycję swojej strony, będziesz mógł również monitorować konkurencję. Opłata miesięczna w przypadku najtańszego pakietu to 99 zł. Jeśli zdecydujesz się na dłuższą subskrypcję, w skali roku oszczędzisz od 99 do nawet 4990 zł (w zależności od rodzaju pakietu).

bDZnMwxa

SeoStation 

Seostation powstało z myślą o monitorowaniu stron internetowych Miesięczny cennik uzależniony jest od liczby monitorowanych fraz oraz czasu, na jaki wykupujesz dostęp. Przy opłacie miesięcznej koszt wynosi 27 zł brutto. Pakiet ten pozwala monitorowanie 50 fraz. 

Ahrefs

To narzędzie wykorzystywane przez specjalistów SEO na całym świecie. Oferuje wiele funkcjonalności (np. automatyczny, podstawowy audyt witryny), a śledzenie pozycji strony internetowej w Google, jest jedną z nich. Miesięczny abonament, w przypadku najtańszego pakietu, to 99$.

bDZnMwxb

Jak sprawdzić pozycję strony w Google — podsumowanie

Jeśli nie zadowala Cię pozycja Twojej strony w wyszukiwarce i chcesz wyprzedzić swoją konkurencję, skontaktuj się z agencją SEO Lepszy Marketing. Pamiętaj, że lepsza widoczność witryny w Google to większy ruch, a co za tym idzie — więcej zapytań lub zakupów z naturalnych wyników wyszukiwania – więcej tutaj

bDZnMwxu
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić