o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Jak wygląda kultowy Gadu-Gadu w 2021 roku?

Podziel się

Gadu-Gadu to polski komunikator internetowy, który na początku XXI wieku zrobił prawdziwą furorę. W tamtym czasie dostęp do łączy internetowy nie był taki oczywisty, jednak liczba użytkowników korzystając z popularnego GG robiła wrażenie. Z czasem jednak nasz rodzimy wynalazek powoli zaczął być wypierany przez inne platformy, jednak ku zaskoczeniu wielu z nas, Gadu-Gadu wciąż działa i ma się całkiem dobrze. Zatem jak komunikator zmieniał się na przestrzeni lat i jak obecnie wygląda ta kultowa już aplikacja?

Jak wygląda kultowy Gadu-Gadu w 2021 roku?
Jak wygląda kultowy Gadu-Gadu w 2021 roku? (materiały partnera)
bECFUKNx

Początki Gadu-Gadu

Komunikator Gadu-Gadu powstał w 2000 roku i zostało stworzony przez firmę GG Network. Niemalże z miejsca stał się prawdziwym hitem wśród internatów, którzy byli zmęczeni formułą internetowych czatów, gdzie każdy był anonimowy, lub niechętnie wydawali całkiem duże pieniądze na SMS-y, które były stosunkowo drogie. Popularne GG dawało, jak na swoją generację technologiczną, znacznie większe możliwości, na czele z utworzeniem osobistego konta. Zbędne okazywało się jednak podawanie danych personalnych – wystarczył login, a do każdego profilu przypisany był unikalny numer identyfikacyjny. Kulminacja popularności GG przypada na lata 2008-2009, jednak od tego czasu liczba aktywnych użytkowników zaczęła wyraźnie spadać.

Rola Gadu-Gadu na przestrzeni lat

Zainteresowanie usługami polskiego komunikatora zaczęło nieco przygasać w momencie, w którym na nasz rynek wszedł portal Facebook – pionier wśród współczesnych social mediów, który oferował możliwość nie tylko dodawania zdjęć czy postów, ale także komunikowania się z innymi użytkownikami portalu. Z czasem Facebook wypuścił do tego dedykowaną aplikację – Messsenger – która do dziś liczy sobie miliony użytkowników na całym świecie. Mogłoby się więc wydawać, że Gadu-Gadu powoli odchodzi w zapomnienie, ale okazuje się, że z programu wciąż korzystają tysiące osób i to z całkiem niemałym powodzeniem. Interfejs GG zmienił się jednak nie do poznania, ale co ciekawe, ilość funkcjonalności aż tak bardzo nie odbiega od stanu sprzed 20 lat.

bECFUKNz

Jak dziś wygląda Gadu-Gadu?

Warto rozpocząć od kwestii technicznych, czyli dostępności programu. Każdy użytkownik może z niego korzystać zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej czy desktopowej. Jest ciekawą alternatywą dla miłośników znacznie bardziej topowych apek działających jako komunikatory online. Dużym atutem Gadu-Gadu, zarówno w wersji na telefon, tableta czy komputer, jest łatwy sposób obsługi i przejrzysty wygląd. Głównie służy ku temu, dlaczego pierwotnie został zaprojektowany, czyli wymienianiu wiadomości tekstowych. Komunikator jest darmowy, dlatego też nie uchronimy się przed reklamami. Ponadto, GG okazuje się funkcjonalnym narzędziem dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy poszukują optymalnego sposobu na usprawnienie wewnątrzfirmowej komunikacji, co w czasach coraz bardziej popularnej pracy zdalnej staje się niezwykle istotne.

bECFUKOa
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić