o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Jaki kupić telewizor, czyli wybór domowego centrum rozrywki!

Podziel się

Na przełomie lat 60 i 70 telewizor był swoistym synonimem luksusu. Kiedy ktoś, miał go w domu to wszyscy sąsiedzi przychodzili obejrzeć nie tyle program telewizyjny co sam odbiornik. Później kolejnym przeskokiem technologicznym było pojawienie się telewizorów “kolorowych”. Pewnie niejedna osoba pamięta jeszcze słynne radzieckie Rubiny, które pozwalały na obejrzenie nadawanego w kolorze programu. Od tego czasu minęło sporo lat i dziś kupując telewizor problemem nie jest już to czy go w ogóle dostaniemy, ale raczej to, jaki telewizor wybrać. W końcu to już nie tylko zwykły odbiornik, a całe domowe centrum rozrywki.

Jaki kupić telewizor, czyli wybór domowego centrum rozrywki!
Jaki kupić telewizor, czyli wybór domowego centrum rozrywki! (materiały partnera)
bECCgBTp

1. Jaki kupić telewizor, czyli w czym możemy wybierać!
2. Jaki kupić telewizor – na co zwrócić uwagę?
3. Najpopularniejsze firmy telewizorów

Jaki kupić telewizor, czyli w czym możemy wybierać!

Zacznijmy od tego, że dzisiaj wybór telewizorów jest olbrzymi. Zatem zastanawiając się jaki kupić telewizor, warto zapoznać się z tym, co możemy na rynku znaleźć. Świetnym miejscem do tego jest strona sklepu RTV EURO AGD - https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe.bhtml. Po wstępnym zapoznaniu się z tym co możemy dostać, warto konkretnie zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy. Parametry telewizorów oraz ich funkcję są bowiem obecnie mocno rozbudowane i warto dobrze skonkretyzować z czego będziemy korzystać, a co może być zbędną opcją. W czym możemy zatem wybierać? Prócz samego rozmiaru telewizora oraz przekątnej ekranu, mamy jeszcze mnóstwo innych funkcji. I tutaj właśnie szczególnie należy pomyśleć co będzie nam potrzebne. Ilość różnych wejść i złączy potrafi zszokować a to dopiero początek możliwości. Sama funkcje SMART daje już wiele rozwiązań, podobnie jak parametry ekranu, które pozwalają wydobyć niesamowicie krystaliczny obraz i świetny dźwięk. Chociaż standardem są już panele LED to jednak ekrany OLED czy QLED stają się coraz popularniejsze. Podobnie z rozdzielczością. Kiedyś marzeniem był po prostu ekran HD, dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli na nikim nie robi już wrażenia. O Wi-Fi nawet nie ma co wspominać, to już standard. Jednak nie wszystko i nie dla każdego jest równie ważne. Czasem jesteśmy niejako przywiązani do konkretnej firmy i szukamy tylko modelu z danym logo na obudowie. Inni, mają zupełnie inne spojrzenie na ten temat – i dobrze, w końcu każdy może znaleźć coś dopasowanego do siebie i swoich wymagań czy potrzeb.

Jaki kupić telewizor – na co zwrócić uwagę?

Przejdźmy do konkretów, czyli tego na co zwracać uwagę podejmując decyzję dotyczącą tego jaki kupić telewizor. Tutaj musimy już odpowiedzieć sobie wprost, do czego będziemy wykorzystywać nowy sprzęt RTV, czyli do jakich celów nowy telewizor będzie nam służył. Co ciekawe, w tym temacie nie ma już oczywistości. Jak wspomnieliśmy, czasy, gdy telewizor służył jedynie do oglądania programów telewizyjnych i podłączało się do niego “zwykłą” antenę a później, czasem odtwarzacz VHS, dawno minęły. Dlatego decydując jaki telewizor kupić, musimy o tym pamiętać. Jeśli zatem planujemy stworzenie pokoju kinowego, bo naszą pasją jest kino, warto skupić się na parametrach samego obrazu. Ważna też w takiej sytuacji będzie przekątna ekranu, dostosowana do wymiarów pokoju. Mówiąc o przekątnej, pamiętajmy, że nie zawsze większy ekran będzie lepszy. Producenci nieprzypadkowo stosują całą gamę różnej wielkości ekranu. Czasem po prostu mniejszy ekran będzie grał ładniej niż ten dużo większy. Wpływ na to ma odległość z jakiej patrzymy na ekran. Chociaż nowoczesne telewizory nie psuja już tak wzorku, jak stare lampowe kineskopy to jednak wpływ na jakość obrazu jakie odbiera nasze oko ma odległość z jakiej dociera do niego ten obraz.

bECCgBTr

Inną sytuacją mającą wpływ na to jaki kupić telewizor, ma zastosowanie go nie jako typowego odbiornika telewizyjnego, ale raczej jako urządzenia, pod które podłączamy konsole do gier. Tutaj ważne są już inne parametry niż przy oglądaniu filmów. Podobnie, w sytuacji, kiedy telewizor będzie nam zastępował komputer. To też nie jest już nic dziwnego. Mnóstwo osób, które używają komputera sporadycznie, woli zainwestować w telewizor z intuicyjnym oprogramowaniem i prostym w obsłudze systemem SMART. Do tego, coraz więcej osób samą telewizję ogląda już za pośrednictwem Internetu i dla nich także istotna może być szybkość procesora w jaki wyposażony został telewizor, niż na przykład ilość wejść HDMI czy USB z których korzystają bardzo rzadko. Takich różnorodnych i zupełnie od siebie różnych zastosowań telewizorów jest jeszcze więcej. Ktoś może kupować telewizor z dużą przekątna ekranu, ponieważ będzie on służył jako ekran do wyświetlania reklam w jego firmie albo monitor, pod który będą podłączone kamery od monitoringu. Widać więc, że odpowiedź na pytanie jaki telewizor kupić może być bardzo różna, i – co ciekawe - każda z tych odpowiedzi może być prawidłowa.

Najpopularniejsze firmy telewizorów

Wspomnieliśmy już, że niektóre osoby wybierając telewizor zwracają szczególną uwagę na producenta. Faktycznie, logo jakieś konkretnej marki na obudowie może sporo sugerować. Nie od dziś wiadomo, że są producenci, którzy kojarzą się z dobrym sprzętem RTV i jeśli ktoś jest zadowolony z ich produktów to raczej nadal będzie takiej marce wierny. Taką firmą na pewno jest japońska marka Sony. Od lat produkty Sony są polecane i cieszą się dobrą opinią. Zatem jeśli ktoś ma zaufanie właśnie do tej marki to nie stoi nic na przeszkodzie, aby wybrać nowoczesny telewizor właśnie od tego producenta. Największy wybór takich produktów znajdziemy tutaj: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,_Sony.bhtml.

Trzeba jednak przyznać, że światowym liderem sprzedaży telewizorów jest – i to już od 14 lat – firma Samsung. Ich ekrany typu QLED, montowane w telewizorach z ich logiem, cieszą się coraz większą popularnością. I chociaż konkurencja koreańskiego giganta branży RTV i AGD nie śpi, to Samsung cały czas cieszy się bardzo dobrą opinia u użytkowników. Jeśli zatem ktoś zastanawia się jaki kupić telewizor i po głowie chodzi mu Samsung, to może zapoznać się z ich najnowszymi i popularnymi modelami telewizorów tutaj: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,_Samsung.bhtml. A jest w czym wybierać!

bECCgBTS
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić