Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Michał Wróblewski
|

Jaki o spotkaniach Kaczyński-Ziobro. "Było ich więcej"

68
Podziel się:

Patryk Jaki zdradził, że spotkań Jarosław Kaczyński-Zbigniew Ziobro było więcej. Polityk przyznał, o czym rozmawiali liderzy PiS i Solidarnej Polski.

Patryk Jaki
Patryk Jaki (PAP, Patryk Jaki)

- Próbujecie stworzyć z czegoś, co jest absolutnie naturalne, w każdym miejscu na świecie, coś nadzwyczajnego. Liderzy partii spotykają się w różnych miejsach - zwrócił się do polityków opozycji w "Kawie na ławę" Patryk Jaki, odnosząc się do spotkania Kaczyński-Ziobro w Ministerstwie Sprawiedliwości kilka dni temu.

- Widziałem co najmniej jeszcze jedno takie spotkanie [w resorcie sprawiedliwości - przyp. red.]. A sądzę, że było ich więcej. I że jest to absolutnie naturalne - przyznał wiceminister sprawiedliwości.

Jak przekonywał, Ziobro rozmawiał z Kaczyńskim o "bardzo trudnym projekcie antylichwiarskim", który miał być "bardzo skomplikowany do wprowadzenia do procesu legislacyjnego".

Po tej wypowiedzi szef klubu PO wybuchnął śmiechem. Zdaniem Sławomira Neumanna oczywiste jest, że Kaczyński rozmawiał z Ziobrą - prokuratorem generalnym - o sprawie Srebrnej i zeznaniach Geralda Birgfellnera.

„Wy [PiS] byście chcieli pokazać Srebrną jako fabrykę kapiszonów i kryształów, ale to jest, niestety, łeb ośmiornicy korupcyjnej, otaczającej państwo. Gdyby dzisiaj ktoś mówił, że w gabinecie polityka Platformy ktoś wręczał kopertę na 50 tysięcy złotych, to natychmiast, o 6 rano CBA by wjechało. A u was? CBA do prezesa Kaczyńskiego nie wjeżdża, tylko prezes wjeżdża do ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego” - mówił w "Kawie na ławę” Neumann.

Afera Srebrnej

Przypomnijmy: "Gazeta Wyborcza" poinformowała w ub. tygodniu, że Gerald Birgfellner miał zeznać w prokuraturze, iż Jarosław Kaczyński nakłaniał go do wręczenia pieniędzy członkowi fundacji. Chodzi ponoć o 50 tys. zł.

Według zeznań austriackiego biznesmena, Kaczyński powiedział mu, że musi mieć jeszcze podpis księdza, który jest członkiem rady fundacji, ale najpierw trzeba mu zapłacić". Miał zaproponować najpierw 100 tys. zł.

Jak czytamy w "GW", Birgfellner powiedział wówczas prezesowi PiS, że może uzbierać połowę. Reszta miała być zapłacona po uzyskaniu kredytu. Austriak miał zawieźć kopertę z pieniędzmi na Nowogrodzką.

Ponoć przygotowano odpowiednie uchwały. Potem miał je podpisać Jarosław Kaczyński.

Gerald Birgfellner oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa, domaga się od spółki Srebrna zapłaty ok. 40 milionów złotych. Chodzi o zlecenie budowy dwóch wieżowców tzw. K-Towers w centrum Warszawy. Biznesmen przygotowywał potrzebną dokumentację.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(68)
Leosia
3 lata temu
Najpierw Kaczyński to nieudacznik,nie posiada konta bankowego,nie był za granicą i ogólnie kompletny fajtłapa,a teraz ni z tego ni z owego nagle,jak królik z kapelusza,Kaczyński jest mafiozem,bossem wielkiej ośmiornicy,biznesmenem kierującym ogromnym nielegalnym biznesem!!!
mmm
3 lata temu
DFowody na stoil.jak nie ma i tylko pomowienia jak dotychczas,to proces austriakowi,moze sprzeda gdzie jego macki siegaja,bo poki co wiadomo ze docieraja do srodowiska Putina,a po drodze zahaczaja o remontujacego zaklad smolenskiego tutka,ciekawe powiazanie,ale tego na germanistanskim portalu nie wyczytacie,za to srebrnikami pan z zza Odry by nie rzucil.
tymi
3 lata temu
G.W. głupoty wymyśla klei bzdury za bzdurą, a media sie tym zachwycaja. Pamiętajcie wspieracie komunistów i tyle! Chcą dorwadź się do władzy bo im tęskno za dawnymi czasami, kiedy w sklepach był na półkach ocet dla obywateli, a dla nich wszystko w specjalnych sklepach .
PIS=pic
3 lata temu
Cała Polska z was się śmieje deweloper i złodzieje.
haha
3 lata temu
40 milinów za dokumentacje. Najpierw były 2 miliony za coś na co nie ma rachunków ale kwota wzrosła. Czemu nie 2 miliardy? A kopertę wręczył komuś, kogo nie pamięta. Brawo wy!
Komendianci
3 lata temu
Jaki POlityk -takie zachowanie !!!!! Jak oni zachowywali się w sejmie 14 m-cy temu - przeprowadzając rewizję w miejscach opuszczonych przez posłów PiS . Wstyd i POlitowanie .Oni nie za swoje 8-letnie "działania " nie mają już dziś prawa do jakiegokolwiek i kogokolwiek krytykowania . Na co jego więcej stać jak nie na głupie uśmieszki ?
eqeqe
3 lata temu
okazuje się , Kaczyński wbrew POKOmbinotorom dba o interes Polski a nie kapitalistów zagranicznych. PO wyprowadziłoby z Polski w tym przypadku kilka miliardów.
64-510 ZK Wro...
3 lata temu
A ja się ciese ze PiS buduje nowe więzienia
gosc
3 lata temu
Tacay ludzie jak liderzy tak zwanej prawicy doprowadzili do rozbiorów polski.historia się kłania.
nn.
3 lata temu
Nneummann.
WiXeeD
3 lata temu
Afera, której nie było :)
kara1953
3 lata temu
wybuchł śmiechem? To po polskiemu? Jak to dobrze, że nie żyje dyrektor mojego Liceum. Nie odnalazłby się w obecnej rzeczywistości.
Bertold Czube...
3 lata temu
Przyznał o czym rozmawiali?! Polonista chyba nie wystarczy, potrzebny jest psychiatra
oko
3 lata temu
neumann cnotliwy pełowiec:-))
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić