Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt?

1
Podziel się

Kredyt to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych sposobów na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Obecnie banki mają mniej restrykcyjne wymagania, niż kiedyś. Jednak instytucje bankowe stosują kryteria wobec kredytobiorców. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt?
(Materiały prasowe)
bCzxNcth

Artykuł sponsorowany

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt?

Każdy bank ma różne kryteria, które bierze pod uwagę podczas analizowania wniosku kredytowego. To od nich zależy czy wniosek zostanie pozytywnie, czy negatywnie rozpatrzony. Podstawowym parametrem, które banki biorą pod uwagę przy przyznawaniu kredytu, jest zdolność kredytowa. To nic innego jak ocena kredytobiorcy do spłaty kredytu w określonym w umowie terminie. Na zdolność kredytową mają wpływ:

• Dochody - banki sprawdzają zarobki z ostatnich miesięcy. Oprócz ich wysokości, pod uwagę brane jest także źródło uzyskiwania dochodu.
• Miesięczne koszty utrzymania – to wszystkie wydatki związanie z gospodarstwem domowym. Informacja o nich, jak i o dochodach, pozwala oszacować czy jesteś w stanie spłacać kredyt.
• aktualne zobowiązania kredytowe – pod uwagę są brane zaciągnięte kredyty, pożyczki oraz zakupy na ratę,
• Rodzaj kredytowania - w zależności od rodzaju kredytu, banki mają mniejsze lub większe wymogi
• Czas kredytowania – krótkoterminowe kredyty mają mniej restrykcyjne wymagania
• Historia kredytowa – negatywna historia lub brak historii zmniejsza szansę na wydanie pozytywnej decyzji kredytowej,
• wiek - banki stosują zarówno dolną, jak i górną granicę. Banki udzielają zobowiązania tym osobom, które w ostatnim roku spłaty skończą maksymalnie 75-80 lat.

bCzxNctj

Jakie dokumenty potrzebne są, aby dostać kredyt?

Oprócz spełnienia odpowiednich warunków podczas ubiegania się o kredyt koniecznością jest dostarczenie bankowi odpowiednich dokumentów. Ich ilość zależy od banku, a także rodzaju kredytu. Decydując się na kredyt gotówkowy, z pewnością musisz przedstawić:

• dokument potwierdzający Twoją tożsamość - dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport,
• zaświadczenie o zarobkach - w ten sposób bank będzie mógł oszacować Twoją zdolność kredytową. Dokument ten otrzymasz od swojego pracodawcy. W przypadku renty lub emerytury trzeba okazać ostatni odcinek świadczenia.

Bank ma również prawo wymagać od ciebie wyciągu z rachunku bankowego z ostatnich trzech miesięcy w celu potwierdzenia regularnego wpływu środków na Twoje konto. Jeśli ubiegasz się o kredyt gotówkowy na wyższą kwotę, to dodatkowo może być potrzebne dodatkowe zabezpieczenie oraz zgoda współmałżonka.

Kto może dostać kredyt?

O kredyt mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Wnioskować mogą nawet osoby, których historia kredytowa nie jest pozytywna. Aczkolwiek muszą się liczyć z tym, że wniosek prawdopodobnie zostanie odrzucony. Instytucje bankowe wymagają również braku wpisu w rejestrach dłużników np. BIK czy KRD. Figurowanie w jednej z nich zmniejsza ryzyko pozytywnego rozpatrzenia wniosku, a w większości wypadków wniosek kredytowy jest odrzucony.

bCzxNctp

Więcej informacji znajdziesz na https://pozyczkaposzukiwana.pl/

Artykuł sponsorowany

bCzxNctK
KOMENTARZE
(1)
ip123
2 miesiące temu
A nie lepiej wystąpić tak jak w Europie o bezzwrotną pomoc od Państwa i otrzymać do trzech dni od daty złożenia wniosku? Tylko nie kłamie bo nos się marszczy. A kredyt to droga przez mękę i żywienie bankierów.
Najnowsze komentarze (1)
ip123
2 miesiące temu
A nie lepiej wystąpić tak jak w Europie o bezzwrotną pomoc od Państwa i otrzymać do trzech dni od daty złożenia wniosku? Tylko nie kłamie bo nos się marszczy. A kredyt to droga przez mękę i żywienie bankierów.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić