Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|
aktualizacja

Jechał pod prąd autostradą. "Na zjazd szkoda mu było czasu"

9
Podziel się:

71-letni kierowca zamiast wjechać na autostradę A2 w kierunku Poznania, pojechał w stronę Niemiec. Tłumaczenie mężczyzny, dlaczego zawrócił, zaskoczyło policjantów.

71-latek zawracał przed jadącym tirem
71-latek zawracał przed jadącym tirem (Agencja Gazeta, Patryk Ogorzałek)

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. 71-letni mieszkaniec Zielonej Góry pomylił wjazd na autostradę A2. Zamiast pojechać do następnego zjazdu i tam wjechać na drogę w kierunku Poznania, postanowił zawrócić.

Jak relacjonuje lubuska policja, 71-latek postanowił zawracać przed jadącym tirem i pojechać pod prąd. Policjantom, którzy go zatrzymali, powiedział, że "na zjazd szkoda mu było czasu", a nadrabianie kilometrów "nie miało sensu".

Policjanci zatrzymali prawo jazdy, a zamiast wypisać mandat, sprawę przekażą do sądu.

Zobacz także: Zobacz także: Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!"

Do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu na trasie S3. Jednak wtedy doszło do czołowego zderzenia, w którym zginął 67-letni kierowca, który jechał pod prąd.

Źródło:
Policja
KOMENTARZE
(9)
ktos
4 lata temu
te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.
ultraligero
4 lata temu
Jaka jest ilość zjazdów z autostrady? Moi studenci robili ankietę wśród kierowców zawodowych, którzy za główne przyczyn wypadków na autostradach wymienili: małą ilość zjazdów, kolejki i ... brak toalet. W przeliczeniu na km na uutostradach mamy kilkakrotnie więcej wypadków niż na drogach szybkiego ruchu. I nie jest to wina cyklistów.
sp7
4 lata temu
Kto taki mądry???/idę o zakład że SZ.P.Młodzian (do 38l.) statystyka pokazuje (co rok)ile "ONI"stłuczek i wypadków mają,oczywiście starszym też się "CZASAMI"coś przytrafi.tak że będę bronił STARSZYCH,a prawo jazdy każdy może stracić.Młodzi Kierowcy weście odstawcie,alkochol,dragi/szczególnie jak macie kierować pojazdem mech.i NIEfilozofujcie,stary kierowca uprawnienia BC+E od 1972r. bez stłuczek i wypadków,pozdrawiam Wszystkich.
Mariusz
4 lata temu
Czasy coraz gorsze .Społeczeństwo chce władzy absolutnej ? Jak ktoś starszy nie odwala zbytnio np .jak gościu z artykułu , to dajcie mu ,żyć
Średniak
4 lata temu
Jakby porównać, jaka grupa wiekowa powoduje najwięcej i najgroźniejsych wypadków , to niech młodziaki nie podskakują. Senior przede wszystkim jedzie dużo wolniej.Napadanie na starszych przy lada okazji jest jawną dyskryminacją.
Angelika J-R
4 lata temu
Rzeczywiście w tym wieku to on dużo czasu nie ma.
Hipokryzja
4 lata temu
PO kierowaca ma robić do 67 roku życia
Gal anonim
4 lata temu
Na 99% mam kapelusz lub beret i jeszcze dziwił się dlaczego został "zatrzymany" przez Policję. Jak widzę co wyprawiają tacy kierowcy na drodze to włos się jeży na głowie. Nie ujmuję wszystkim leciwym kierowcą ponieważ co niektórzy mogliby zawstydzić niejednego młodziaka, ale znaczna ich większość powinna dawno zrezygnować z kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Na moim osiedlu mieszka facet, który idąc drobi jak gejsza odliczając chyba tip-topy, ale nie przeszkadza mu to jeździć samochodem typu cabrio. Nie patrzy kto idzie drogą, jaki samochód jest za nim - po prostu czuje się jak za lat młodości kiedy był chyba jedynym użytkownikiem dróg. Jak dla mnie powinni takim obywatelom dożywotnio zabrać uprawnienia. Stwarzają zagrożenie dla siebie i innych.
Admirał
4 lata temu
kazdy kierowca po 60 roku zycia powinien przechodzic obowiazkowe badania lekarskie psychologiczne i ogolnomedyczne (badanie wzroku refleks echo serca czy co tam jeszcze sie robi) i jesli nie przechodzi takich badan nie ma prawa jazdy a samochod ma wyrejestrowac i sprzedac w ciagu trzech miesiecy i nie byloby takich sytuacji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić