oprac. Magdalena Nałęcz-Marczyk| 
aktualizacja 

Jednoznaczne oświadczenie Jarosława Kurskiego. Zapewnia, że "Gazeta Wyborcza" nie "ulegnie szantażom"

54

"Nie wycofujemy się z żadnych twierdzeń zawartych w publikacjach z serii 'Taśmy Kaczyńskiego'" - oświadczył Jarosław Kurski. Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" podkreślił, że to portal gazeta.pl, a nie jego dziennik, popełnił błąd.

Jarosław Kurski podkreślił, że "Gazeta Wyborcza" nie wycofuje się ze swoich twierdzeń
Jarosław Kurski podkreślił, że "Gazeta Wyborcza" nie wycofuje się ze swoich twierdzeń (Agencja Gazeta, Marcin Onufryjuk)

"Nasze artykuły oparte są na faktach i dokumentach. Oświadczamy, że 'Gazeta Wyborcza' nie ulegnie szantażom, szykuje kolejne publikacje i nie przestanie patrzeć władzy na ręce" - poinformował Jarosław Kurski.

Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" podkreślił, że "przeprosiny, o których informują prorządowe media, dotyczą innej redakcji, tj. portalu Gazeta.pl". W sobotę portal przeprosił Jarosława Kaczyńskiego za napisanie, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa. "Przeprosiny nie niwelują skutków wywołanych nieprawdziwymi publikacjami" - napisała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dzień wcześniej informowano, że Jarosław Kaczyński skierował przedsądowe wezwanie do "Agory", wydawcy "Gazety Wyborczej". Polityk domagał się przeprosin za cykl artykułów poświęconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców i zadośćuczynienia w postaci 30 tys. zł przelanych na schronisko dla zwierząt w Celestynowie.

Zobacz także: Zobacz także: Michał Dworczyk o taśmach Kaczyńskiego

Kurski poinformował, że nie otrzymał żadnego wezwania. "Nasze stanowisko w sprawie ewentualnych prawnych działań prezesa PiS wyrazimy po otrzymaniu stosownego pisma. Na razie uznajemy, że ich zapowiedź ma znamiona nękania i jest obliczona na zastraszenie mediów niezależnych od partii rządzącej" - napisał.

I zapewnił, że jego redakcja "nie wycofuje się z żadnych twierdzeń zawartych w publikacjach z serii 'Taśmy Kaczyńskiego'".

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić