oprac. Radosław Rosiejka| 

Jest akt oskarżenia za wielokrotny gwałt na Mołdawiance. Uciekając, wyskoczyła z czwartego piętra

1

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec dwóch mieszkańców Gdyni, którzy wielokrotnie zgwałcili Mołdawiankę. Kobieta przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy.

Oskarżeni nagrali wszystko telefonem komórkowym
Oskarżeni nagrali wszystko telefonem komórkowym (Agencja Gazeta)

Jak informuje Radio ZET, dwóm mężczyznom grozi od 3 do 12 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni zarzuciła im wspólne i w porozumieniu zgwałcenie kobiety. Andrzej S. usłyszał też zarzut pozbawienia wolności i wielokrotnego gwałtu.

Svietlana przyjechała w maju do Polski, żeby pracować przy zbiorze truskawek. W ciągu miesiąca miała zarabiać 500 euro, ale nie zaczęła pracy. Następnie szukała jej w Gdyni, gdzie spotkała taksówkarza Andrzeja S. i Kamila G. Mężczyźni zaoferowali jej pokój w zamian za sprzątanie. Później wielokrotnie zgwałcili nagrywając wszystko telefonem komórkowym.

Zobacz także: Zobacz też: 30 lat więzienia dla gwałciciela? Nowy projekt ministerstwa sprawiedliwości

Mołdawianka uciekając rano przed mężczyznami skoczyła z czwartego piętra. Złamała sobie nogę i obojczyk. Przy upadku pękła też miednica, doszło do stłuczenia narządów wewnętrznych, krwotoku i obrzęku mózgu.

Svietlana po miesiącu obudziła się ze śpiączki i złożyła zeznania. Jak informuje Radio ZET, kobieta obecnie jest po kilku operacjach i przechodzi rehabilitację. Na pomoc zebrano 250 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić