Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Patryk Osowski
|
aktualizacja

Jest nowy sondaż. Platforma goni Prawo i Sprawiedliwość

104
Podziel się:

W najnowszym sondażu PO traci do PiS-u już tylko 6 proc. Jak widać w tym tygodniu uwadze Polaków nie umknął więc nie tylko przyjazd do Warszawy Donalda Tuska, ale także dymisja Wacława Berczyńskiego z podkomisji smoleńskiej oraz spór w Sejmie wokół rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Jak wygląda sytuacja pozostałych partii i dlaczego największe powody do zmartwień może mieć Ryszard Petru?

Jest nowy sondaż. Platforma goni Prawo i Sprawiedliwość
(Agencja Gazeta)

Okazuje się, że gdyby wybory odbyły się pod koniec tego tygodnia, najwięcej Polaków poparłoby partię Jarosława Kaczyńskiego. PiS zdobyłby 33 proc. głosów, ale byłoby to zaledwie o 6 proc. więcej od Platformy Obywatelskiej (27 proc.). Trzecie miejsce zająłby ruch Kukiz'15 z 13-procentowym poparciem

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" i Nowej TV najbardziej zaskakująca jest jednak czwarta pozycja. Okazuje się, że Sojusz Lewicy Demokratycznej (11 proc.) miałby realną szansę na przegonienie Nowoczesnej Ryszarda Petru (8 proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się w tym badaniu partia Razem - 4 proc, Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 proc., oraz Wolność - 1 proc.

"W siłę rosnąć będzie Kukiz'15"

Czy zmniejszenie różnicy między dwoma pierwszymi partiami powinno niepokoić lidera PiS? – Prawo i Sprawiedliwość raczej nie spadnie dużo poniżej tych wyników. Jest to minimalny próg dla partii, której żelazny elektorat nie opuści Jarosława Kaczyńskiego – komentuje politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Ekspert zaznacza, że obie partie muszą jednak liczyć się z tym, że niedoceniany wciąż Kukiz"15 będzie rósł w siłę, ponieważ głosują na nich młodzi ludzie. - Punkty u wyborców może zyskać też SLD, dzięki głosom poszkodowanych przez ustawę dezubekizacyjną – podkreśla.

Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 20-21.04.2017 roku na próbie 1007 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Źródło: se.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(104)
wolna Polska
5 lata temu
juz wam wierzę śmiechu warte my Polacy już dawno przestaliśmy się przejmować waszymi sondazami mamy je głęboko ...
Jan
5 lata temu
Ja by m spał spokojnie.
Rolnik
5 lata temu
Sprawdziłem ten stan w swoim chlewie i faktycznie, wygląda na to, że PO jest nawet w stanie ich przegonić.
Bolo
5 lata temu
Już niedługo kaczorku, już niedługo....
Obiekt
5 lata temu
PO jest politycznym truchłem, to jest już partia cmentarna i tak powinni być od POczątku jej istnienia kiedy już było wiadomo, że ta partia skupia ludzi, którzy idą do polityki PO konfitury
,bjh
5 lata temu
Sądzicie,że Polacy wierzą w te niemieckie sondaże????
Jarecki
5 lata temu
No i co pisiorki hau,hau.....do budy!
GOść
5 lata temu
Platforma goni resztami , czyli pada , modlić się redaktorki to w kościółku .
IO
5 lata temu
Współczesny świat...Iluzja, wirtualność, oszustwo, demoralizacja, brak zasad i wartości. Pieniądz buduje wartość psychologiczną a nie wypracowaną, w polityce wygrać za wszelką cenę by dopchać się do wpływów. Czy ktoś pamięta o dobroci, służbie drugiemu człowiekowi i ojczyźnie?
no tak
5 lata temu
A wielka głupota z tymi sondażami.Do wyborów jeszcze 2,5 roku i różnie może być więc co tu dziś przewidywać?Najlepszy sondaż to wybory. I też zależy kogo i gdzie pytano. Bo jak w dużym mieście i krezusa to będzie za PO,jak na wsi kogoś komu się nie przewala to na PIS.Jak samorządowca ze świętokrzyskiego zapytano by to na PSL by głosował. Na Kukiza młodzi, na SLD przeważnie starsze osoby itd.itd.. Taki sondaż jest niewiarygodny.I PO się cieszy jak w piosence W.Młynarskiego"niech się babcia cieszy".
Twój nick
5 lata temu
Spoko spoko sondaż był robiony wśród pensionariuszy w Twokrach i Kobierzynie
Twój nick
5 lata temu
za sruskiem przyszła i zmina do polski
popieram PIS!
5 lata temu
Nie wierzę w te sondaże!!!!! Nijak się mają do faktycznej sytuacji w Polsce. Największe poparcie ma i będzie miała partia rządząca i tego nie zmienią żadne wiece klakierów Tuska, którym fundują darmową wycieczkę i poczęstunek.
Zbrozło
5 lata temu
Buchachacha , który to już raz od półtora roku???? Powiedziałbym pobożne życzenia ale tamta strona ma Boga za nic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić