Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

Już po spotkaniu Merkel-Juncker. Rozmawiali o Polsce? "Treść jest poufna"

33
Podziel się:

Już po spotkaniu kanclerz Niemiec Angeli Merkel z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Jednym z tematów - jak wynikało z wcześniejszej wypowiedzi Merkel - miała być sytuacja w Polsce. Przedstawiciel biura prasowego niemieckiego rządu nabrał jednak wody w usta. - Treść jest poufna, dlatego nie mogę niestety podać żadnych szczegółów - powiedział zamiast zwyczajowego oświadczenia.

Angela Merkel mówiła wcześniej, że choć zależy jej na dobrych relacjach z Warszawą, "nie może trzymać języka za zębami"
Angela Merkel mówiła wcześniej, że choć zależy jej na dobrych relacjach z Warszawą, "nie może trzymać języka za zębami" (PAP/EPA, Carsten Koall)

Dziennikarzom, którzy dopytywali o szczegóły spotkania Merkel z Junckerem urzędnik odpowiedział, że była to "rutynowa wymiana poglądów, odbywająca się dwa razy do roku". Przypomniał jednak, że kanclerz Merkel "sygnalizowała, jakie tematy zamierza poruszyć w rozmowie z Junckerem".

Biuro prasowe informowało wcześniej, że spotkanie odbędzie się bez obsługi prasowej.

Kanclerz powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko KE w sprawie stanu praworządności w Polsce. Zastrzegła, że zależy jej na bardzo dobrych relacjach z Warszawą, lecz "nie może trzymać języka za zębami". Podkreśliła, że warunkiem współpracy w ramach Unii Europejskiej jest przestrzeganie zasad praworządności, oraz zapowiedziała, że o praworządności w Polsce będzie "wyczerpująco" rozmawiała z Junckerem.

- Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, i zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE - mówiła szefowa niemieckiego rządu.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Zobacz także: Timmermans: KE daje Polsce miesiąc na zmiany i rozwiązanie problemów

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
hehe
5 lata temu
g nie obchodzi z kim spotyka sie makrela , niech tylko zaplaci odszkodowania za wszystko co niemcy uczynili w latach 1939-1945 z naszą ojczyzną ...wtedy tez sie naradzali nad pewnym jeziorkiem i decydowali o innych narodach , przez 1000 lat powinni byc niewolnikami , a wciaz uzurpuja sobie prawo do decydowania o innych
gestaper
5 lata temu
PO ,Nowoczesna i KOD ,oni nie chcą demokracji oni chcą germanizacji!!!Ani schetyna,petrus,neumann i inne szwabskojęzyczne nazwiska nie zrobili nic dobrego dla Polski?!W jakim celu Oni siedzą w rządzie,kto ich wreszcie zlikwiduje?!
bolekfiut
5 lata temu
To jest qrewska zbieranina peowskofaszystowskiej bandy,która zorganizxowała się na terytorium europy i nią rządzą.Co ten konfident donald zrobił i robi dla Polski nic,spierdzieliła flegma jedna która powinna siedzieć wraz z obecnymi z PO i Nowoczesnej za zdradę państwa!Sprawy polskie powinni załatwiać Polacy a nie jakieś podłożone Germańskie sqrwysyny udające Polaków i siedzący na stołkach w rządzie?!Trzeba wsadzić ich do kryminału,albo wyrzucić na zbity ryj z naszego państwa!
Gość
5 lata temu
Niech to stare pudło poszuka sobie innych tematów do rozmów z tym psychopatą Junckerem. To nie III Rzesza, wojna się skończyła jakiś czas temu. A ta stanęła w czasie i myśli, że jak jej przodek Hitler będzie narzucać swoją wolę innym, wolnym państwom. Od zarania dziejów uzurpują sobie prawo do Polski. Mój przekaz dla ropuchy z Berlina: Precz z zachłannymi łapami od mojego kraju!
Cyrk globalny
5 lata temu
Czy Makrela jest cesarzową UE ? Kto i kiedy ją powołał na taki urząd ? Goombasy z filmu Super Mario Bros bardziej pasują chociaż podobieństwo można zauważyć.
Strach się ba...
5 lata temu
Merkel Juncker Timmermans Czy to jakaś nowa trójca ? Brakuje jeszcze ducha świętego, Tuska ! Ave Makrelandia ! Na kiedy planują wymianę Ausweis-ów. Czy mamy już krzyczeć "Do broni!" ?
djgha
5 lata temu
niemiec polskojezyczny (na poziomie gimbusa) cenzor PARÓWA.
ggggggggggggg
5 lata temu
rozmowy były poufne...kto nie ma nic na sumieniu i nie próbuje zaszkodzic innemu człowiekowi ten nie musi sie kryc za parawanem poufnosci...Polacy pobudka,stan gotowosci na niemieckie prowokacje!!!
xz
5 lata temu
Kim jest Kim Dzong Un? To młody człowiek otoczony aurą tajemniczości. Urodził się prawdopodobnie 8 stycznia 1983 roku. Wiadomo, że uczył się w Szwajcarii i Niemczech. Włada prawdopodobnie językami – angielskim i niemieckim
SF
5 lata temu
MAREK TO NIEMIECKI MUZUŁMAŃSKI GEJ W (_!_) BITY
marek
5 lata temu
polski polak jedzie polskim samochodem lub autobusem nad polskie morze :-) pis to przestępcy ue powinna wpłynąć na zmianę rządu w polsce :-)
jo
5 lata temu
Wy bez uni jestescie mniej niz zero. To wasz koniec, He he. Bedzie granica niemcy bialorus.
PL
5 lata temu
PiS na wieki wiekow amen , wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwoooooooooooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn od POLSKI
s
5 lata temu
klękaj przed POlską satanistyczna POmiocie oddaj nam cześć i chwałe ADONAI bo twój koniec i niemiec jest bliski
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić