o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Paweł Wiejas
|
aktualizacja

Kaczyński nie uczcił minutą ciszy Pawła Adamowicza. Polakom się to nie podoba (BADANIE WP)

138
Podziel się

Jarosław Kaczyński nie pojawił się na sali obrad, gdy posłowie minutą ciszy uczcili pamięć Pawła Adamowicza. Większość uczestników badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna postępowanie prezesa PiS ocenia negatywnie.

Beata Mazurek, Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki wchodzą na salę obrad. Chwilę wcześniej zakończyła się minuta ciszy, którą posłowie uczcili pamięć  prezydenta Gdańska.
Beata Mazurek, Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki wchodzą na salę obrad. Chwilę wcześniej zakończyła się minuta ciszy, którą posłowie uczcili pamięć prezydenta Gdańska. (PAP, Jakub Kamiński)
bDgBKCth

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem 13 stycznia 2019 roku podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie udało się go uratować. Zmarł następnego dnia.

Na posiedzeniu Sejmu, które odbyło się 16 stycznia, posłowie minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego. Na sali zabrakło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wicemarszałków Sejmu – Beaty Mazurek i Ryszarda Terleckiego.

"Proszę nie doszukiwać się w tym drugiego dna. Takie sytuacje niestety już się zdarzały i pewnie wszystkim mogą się zdarzyć. Szczególnie dziennikarze pracujący tu w sejmie doskonale o tym wiedzą" – tak Beata Mazurek tłumaczyła później nieobecność prezesa.

bDgBKCtj

Na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków, co sądzą o nieobecności Jarosława Kaczyńskiego.

Ponad połowa uczestników badania – 57 proc. - słyszała o absencji Jarosława Kaczyńskiego. Jedynie 10 proc. przyjęło argumentację Beaty Mazurek, że prezes PiS spóźnił się przez przypadek. 49 proc. uważa, że Kaczyński po prostu nie chciał być obecny, gdy posłowie oddawali hołd zamordowanemu prezydentowi. 41 proc. ankietowanych nie miała wyrobionego zdania, co do nieobecności prezesa PiS.

64 proc. ankietowanych oceniła nieobecność prezesa negatywnie (43 proc. zdecydowanie negatywnie, 21 proc. raczej negatywnie). Pozytywnie wypowiedziało się o tym jedynie 6 proc. badanych.

bDgBKCtp

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 18-21 stycznia 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1082). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

bDgBKCtK
Źródło:
Ariadna
KOMENTARZE
(138)
ali
2 lata temu
I co z tego ? ja jak i wielu w tym kraju przeszło obojętnie koło tego faktu.
Zbyszek
2 lata temu
i co z tego?
obywatel
2 lata temu
Nie ma takiego obowiązku aby od kogoś wymagać określonych zachowań po zmarłym. Jest to sprawa osobista każdego obywatela. Adamowicz jak każdy człowiek był zwykłym obywatelem i nic szczególnego nie zrobił dla kraju a jeśli chodzi o Gdańsk niech wypowiedzą się jego mieszkańcy.
bDgBKCtL
enri
2 lata temu
TVN znowu prowokuje,żeby wznieść nienawiść
gosć
2 lata temu
Bo Prezes Kaczyński nie jest politycznym HIPOKRYTĄ działającym według lewackiej poprawności politycznej nakazującym w obawie o nieprzychylne teksty mędiów gównego ścieku i to jest Hipokryzja i akcja pod oksymoronem RWD.
Najnowsze komentarze (138)
pezet
2 lata temu
z prostej przyczyny. Damowicz nie uczci minutą ciszy prezsa
stefan
2 lata temu
dobrze zrobił !!!
POLAK
2 lata temu
Nie ładnie się zachował
petru
2 lata temu
a kto to jest
POLAK
2 lata temu
ja na przykład nie mam zamiaru oddawać jakiś hołdów osobą które były na bakier z prawem a wiadomo że kryształowy on nie był zwykłego menela szybciej bym pożałował niż kogoś kto przez lata oszukiwał nie tylko mnie ale większość podatników to że miał swoich fanatyków to niech go opłakują ja nie zamierzam po katastrofie smoleńskiej tak długo nie wałkowano tematu jak obecnie mnie już się odbija czkawką jak słucham i czytam te wypociny sponsorowane przez zwolenników najpierw go oszkalowali a teraz mu chcą wybudować pomnik
eh
2 lata temu
a kim był ten Adamowicz , podobno bardzo interesowała sie nim prokuratura, no i urzad skarbowy , łapówkarz jak wielu, co tu opłakiwac
Trzeżwy
2 lata temu
Patrząc na te wpisy mogę powiedzieć jedną rzecz - Kaczyński swoje osiągnął ...Poziom co niektórych sięgnął dna ...Zidiocenie również ....Idżcie dalej tą drogą wskazaną przez chorego z nienawiści człowieka,a skończy się na barykadach....Wy z jednej,a my z drugiej strony....
xxxxx
2 lata temu
Adamowicz to jedyny złodziej żydowski którego w Polsce dosięgła kara. Może zbyt ładodna ale kara. Minuta ciszy? żysy bez jaj/
bDgBKCtD
Podkarpatczyk
2 lata temu
Nie znam Adamowicza, nie jestem w żałobie po nim. Nie uczciłem jego śmierci minutą ciszy. W tym dniu zmarło wiele osób. Popieram Pana Kaczyńskiego. Nie lubię: urzędników, prawników i polityków, w nich jest tyle pogardy dla normalnych ludzi.Nie mam zamiaru po nich ropaczać.
polak
2 lata temu
Jeedynie Jaroslaw nie dal sie zwariowac tej histerii mocny polityk
sigi2
2 lata temu
nie mówcie polakom , tylko wielu polakom . ja mam tą śmierć gdzieś -karma wraca za śmierć i ostatnie chwile życia tego gdańszczanina co mieszkał i zmarł w namiocie pod oknami um gdańsk.eksmitowanego przez pracowników ad........a
nsz
2 lata temu
Parę dni temu zginął tragicznie GÓRNIK. Czy ktoś uczcił KONKRETNIE jego pamięć " NIEEEEEEEE" . Przepraszam więc, dlaczego robi się jakieś różnice między zwykłym Obywatelem a Człowiekiem, który należał do Partii POlitycznej, pytam się?
Gdynisnin
2 lata temu
Mało tego, jeszcze krzywo patrzył na jego przekręty finansowe! Horror!
Jarek
2 lata temu
Jestem Polakiem i mnie to się podoba !! Uczcić pamięcią minutą ciszy drania oszusta i malwersanta ?!!! Nie ważne jak zginął ... ważne że był draniem ten adamowicz !! Kaczyński zachowuje się godnie i nie jest fałszywym hipokrytą !!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić