oprac. Piotr Barejka| 
aktualizacja 

Kaczyński premierem, Szydło prezydentem Warszawy. Nowy plan PiS

76
Podziel się:

Jeżeli Jarosław Kaczyński zostanie premierem, to Beata Szydło mogłaby powalczyć o fotel prezydenta stolicy. Taki pomysł pojawił się ostatnio w kierownictwie PiS - donosi Wprost.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy.
Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. (PAP, Paweł Supernak)

Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło jeszcze decyzji, kto będzie kandydatem partii na prezydenta Warszawy. Dotychczas pojawiały się dwa nazwiska: Patryk Jaki i Stanisław Karczewski. Nieoficjalnie zaczęło mówić się o Beacie Szydło.

Kaczyński premierem, Szydło prezydentem

Plan zakłada, że po grudniowej rekonstrukcji rządu premierem zostałby Jarosław Kaczyński, a opuszczająca dotychczasowe stanowisko Beata Szydło kandydatem partii na prezydenta stolicy. Jak nieoficjalnie ustalił Wprost, pomysł ten pojawił się na spotkaniu najbardziej wpływowych działaczy PiS, a jego autorem jest Jarosław Kaczyński. Obawia się on tylko o stan swojego zdrowia, który mógłby być przeszkodą w wypełnianiu obowiązków premiera.

Niepewna przyszłość Beaty Szydło

Spekulacje o planowanych zmianach w rządzie trwają już od kilku miesięcy. Mówi się o różnych ministrach, którzy mieliby stracić swoje stanowiska, a także o łączeniu i zamykaniu niektórych resortów. Największe emocje budzi jednak zamiana na stanowisku szefa rządu. Wciąż jednak brakuje oficjalnych informacji.

Dotychczas, gdyby doszło do zmiany premiera, Beata Szydło była najczęściej przymierzana do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Źrodło: Wprost

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić