oprac. Bartosz Goluch| 

Karawana migrantów coraz bliżej USA. Trump zapowiada sankcje

0
Podziel się:

Licząca kilka tysięcy osób karawana nielegalnych imigrantów zbliża się do południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Prezydent USA Donald Trump zapowiada, że nie zostaną wpuszczeni do kraju, a kraje, z których pochodzą, poniosą konsekwencje.

Karawana liczy ponad 7 tys. osób i stale rośnie
Karawana liczy ponad 7 tys. osób i stale rośnie (East News)

Karawana liczy 7233 osoby, ale migrantów stale przybywa. Władze Gwatemali poinformowały w niedzielę wieczorem, że z Hondurasu do ich kraju przedostała się grupa licząca około 1 tys. migrantów, która zmierza ku karawanie. Jak ustalili reporterzy agencji AP pochodzą oni głównie z Hondurasu, ale jest też wiele osób z Gwatemali, Salwadoru i Nikaragui.

Prezydent Donald Trump zagroził wcześniej na Twitterze, że wstrzyma lub ograniczy pomoc finansową dla tych krajów Ameryki Środkowej, z których pochodzą migranci zamierzający dotrzeć do USA. Napisał również, że zaalarmował wojsko i straż graniczną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezydent USA stwierdził również, że za napływ nielegalnych imigrantów odpowiada wadliwe prawo, ktrórego nie można zmienić z powodu sprzeciwu demokratów. Oznajmił również, że wśród migrantów idących z Ameryki Środkowej są terroryści z Bliskiego Wschodu.

Imigranci znajdują się niedaleko położonego przy granicy meksykańskiego miasta Tapachula, gdzie organizują tymczasowe obozowiska w publicznych parkach.

Zobacz także: Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić