Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Kim Dzong Un: terytorium USA zamieni się w spaloną ziemię

11
Podziel się:

Korea Północna rzuca mocne oskarżenia w stronę Stanów Zjednoczonych. Zdaniem władz tego kraju Amerykanie balansują na krawędzi wojny nuklearnej.

Kim Dzong Un: terytorium USA zamieni się w spaloną ziemię
(PAP/EPA, JEON HEON-KYUN)

O co chodzi? Pjongjang oskarża USA o zorganizowanie przelotu pary bombowców strategicznych B-1B w pobliżu swojego terytorium. Według północnokoreańskiej agencji informacyjnej KCNA para bombowców została wysłana z bazy Guam i przeleciała w odległości 80 km od granicy między obiema Koreami. KCNA twierdzi, że manewr miał na celu ćwiczenie zrzutu bomby atomowej.

Do bombowców miały dołączyć myśliwce z amerykańskiego lotniskowca USS Carl Vinson, prowadzącego od pewnego czasu działania na Morzu Japońskim. Agencja określiła manewry strony amerykańskiej jako "rozszalałe".

"Taka militarna prowokacja amerykańskich imperialistów tworzy niebezpieczny chaos prowadzący sytuację na Półwyspie Koreańskim na skraj wojny" - napisano w oświadczeniu agencji opublikowanym po angielsku. Zarzucono także USA, iż mówienie o konieczności dialogu z Koreą Północnąpozostaje "jedynie hipokryzją mającą na celu przykrycie prawdziwego celu, jakim jest rozbrojenie i wyeliminowanie kraju przy pomocy broni atomowej".

"Amerykańscy imperialistyczni podżegacze nie powinni nawet na moment zapomnieć, że budowane przez nich zagrożenie wojną nuklearną na Półwyspie Koreańskim sprowadzi katastrofę, w wyniku której terytorium Stanów Zjednoczonych zamieni się w spaloną ziemię" - poinformowano w oświadczeniu.

KCNA oświadczyła także, iż poniedziałkowa próba pocisku średniego zasięgu zakończyła się sukcesem i pozwoliła na przetestowanie nowego systemu precyzyjnego sterowania lotem. Według Pjongjangu rakieta zniszczyła cel z dokładnością siedmiu metrów.

KOMENTARZE
(11)
cingciao
5 lata temu
Niech zbrodniarze amerykańscy przekonają się jak to było w Nagasaki i poczują na na własnej skórze wreszcie jak to jest. Mają szansę doprowadzić do tego.
stalone
5 lata temu
To jest Kima gra , a co ma w rękawie nie wie USA.
Mietek
5 lata temu
Ameryka spłonie a Korea pod ziemię się zapadnie lub szczątki będą w kosmosie.
Kolo
5 lata temu
Skonczy jak bin laden i ci inni panowie co podnosza reke na USA tylko co biedni ludzie temu winni !!!!
Zbigniew
5 lata temu
Najlepiej było by tego Kim Kuku na muniu porwać i obwozić w klatce po jarmarkach. W ZOO też by ten tłuścioch zrobił furore. Taki kaleczniak nie cząsto się trafia na wybiegu.
afrykaner
5 lata temu
zrób to ,a później Izrael,kraje muzułmańskie i Watykan,polskę zajmiecie w parę godzin bo armia w czarnych kieckach uzbrojona jest w różańce i kropidła,wracaj PZPR ,precz z kościołem.
oświadczenie
5 lata temu
Chyba nie ma na świecie bardziej pokojowego kraju jak Korea Płn. Tylko dzięki niej, a w szczegolności dzięki jej Wspaniałemu Przywódcy jest jeszcze pokój w tamtym regionie. My mieszkańcy tej ziemi będziemy zawsze walczyć o pokój i Korea Płn nam w tym pomoże !
Tito
5 lata temu
Ja tam bym wysłał Siemoniaka, armia uległaby samo destrukcji, Donalda który by się dogadał ze zdrajcami, Hankę z Wawy która by wyprzedała wszystkie domy i Nowaka który by wybudował autostrady widma, Państwo Koreańskie Kima zostałoby zneutralizowane.
tak jest
5 lata temu
to stany pierwsze ognia w ten żółć
._.
5 lata temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
plenery net
5 lata temu
szukasz czegos blizej niz korea? - WWW PLENERY NET - wakacyjne oferty
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić