oprac. Adam Hrynkiewicz| 

Kolejna udana akcja WOŚP. Włączyło się w nią ponad 85 tys. osób

17
Podziel się:

Ponad 60 procent polskich firm deklaruje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Prawdziwe zaangażowanie w polepszanie warunków pracy najlepiej widać poprzez konkretne pomysły. Takie jak próba pobicia światowego rekordu w liczbie osób prowadzących jednocześnie resuscytację. To akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którą włączyło się co najmniej 85 tys. ludzi.

WOŚP promowało naukę pierwszej pomocy
WOŚP promowało naukę pierwszej pomocy (Wikimedia Commons CC BY, Bytkowianin)

- Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które dołączyły do naszego przedsięwzięcia - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. - Szczególne podziękowania kierujemy do szkół podstawowych, które posiadając przekazany przez Orkiestrę sprzęt oraz przeszkolonych nauczycieli, włączyły się do akcji i razem z nami promowały naukę pierwszej pomocy.

Ale w akcję zaangażowały się nie tylko szkoły. Na liście uczestników próby znalazło się 806 podmiotów, w tym duże firmy jak Amica S.A.
- Informację o akcji przekazał nam Dariusz Pużak, lekarz, z którym współpracujemy od lat. Pomaga nam doskonalić umiejętności naszych ratowników wydziałowych. Rzuciłam hasło przy śniadaniu i jak zawsze cała nasza służba BHP podjęła temat. Oprócz ratowników do bicia rekordu przystąpili inni nasi pracownicy. Wierzymy, że akcja będzie powtarzana i co roku będzie nas więcej – mówi Iwona Kaprykowska, st. spec. ds. bhp w Amice.

W fabryce firmy we Wronkach pracuje około 2,5 tysiąca ludzi. – Jesteśmy jedną z nielicznych firm, utrzymujących własną Ochotniczą Straż Pożarną. Oprócz tego na każdym wydziale fabryki są ratownicy wydziałowi. Te formacje tworzą nasi pracownicy. Straż dysponuje ponadstandardowym jak na jednostkę ochotniczą sprzętem i nowym samochodem. Na terenie fabryki interwencji nie mamy zbyt wiele, ale zależy nam także na prewencji, a poza tym w miarę możliwości pomagamy też lokalnie poza firmą – mówi Marcin Bilik, wiceprezes ds. operacyjnych i logistyki.

Najlepszy wynik w akcji resuscytacyjnej WOŚP osiągnięto jak na razie w roku 2015, gdy przystąpiło do niej 92 tys. osób. Trwa weryfikacja tegorocznej liczby uczestników.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić