oprac. Bartosz Goluch| 

Kolejne uderzenie zimy. Trudne warunki na drogach

9

Zima nie odpuszcza. Na wschodzie oraz w centrum Polski noc upłynęła pod znakiem intensywnych opadów śniegu, które skutecznie utrudnią życie kierowcom. W całym kraju temperatura spadła znacznie poniżej zera.

Zima nie odpuszcza
Zima nie odpuszcza (Agencja Gazeta)

Za nami bardzo zimna noc, zwłaszcza na północnym wschodzie. W Suwałkach słupki rtęci spadły 16 kresek poniżej zera. Chłodno było również w rejonach podgórskich, gdzie temperatura wyniosła -11 st. C. Stosunkowo łagodnie zima obeszła się z mieszkańcami Pomorza Zachodniego, gdzie było -5 st. C.

Na wschodzie i w centrum kraju wystąpiły intensywne opady śniegu. Synoptycy szacują, że na tym obszarze pokrywa śnieżna wzrosła o ok. 6 cm. Opadom towarzyszył porywisty wiatr, który powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Umiarkowanie i słabo wiało natomiast na zachodzie.

Kolejne godziny przyniosą nieco wyższe temperatury i jeszcze więcej śniegu. W dzień będzie od -8 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie do -3 st. C na południu i zachodzie. Lokalnie w rejonach podgórskich temperatura może spaść nawet do -9 st. C. Śniegu może spaść 6 cm. Uczucie chłodu będzie potęgował wiatr - na zachodzie i w centrum słaby bądź umiarkowany, natomiast na północnym wschodzie - porywisty.

W związku ze śnieżycami i niskimi temperaturami, MSWiA przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Resort spraw wewnętrznych uczula również na los osób starszych oraz bezdomnych, które są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa związane z zimową aurą.

Zobacz także: Zobacz także: Jacek Wilk o "religii gdańskiej”. Odpowiedź wicemarszałek Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić