Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|
aktualizacja

Kolejny sondaż potwierdza poparcie dla PiS. Duża przewaga nad opozycją

36
Podziel się:

Sympatie polityczne Polaków pozostają bez zmian. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 36 proc. wyborców, a na PO 18 proc.

Partia Jarosław Kaczyńskiego cieszy się największym poparciem
Partia Jarosław Kaczyńskiego cieszy się największym poparciem (Agencja Gazeta)

Do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy partie. Na Kukiz'15 i Nowoczesną chce zagłosować po 8 proc. badanych, a na SLD 6 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL, na które swój głos oddałoby 4 proc. ankietowanych. Partia Razem cieszy się poparciem 2 proc., a Partia Wolność 1 proc. badanych.

17 proc. ankietowanych przyznało, że nie jest zdecydowane, na kogo chce zagłosować.

Tendencje oddaje też sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Według tego badania do Sejmu weszłyby te same partie, a przewaga PiS-u nad PO wynosi ponad 10 pkt proc.

PiS i PO tracą poparcie

W porównaniu z lipcowym sondażem Kantar Public spadło poparcie dla dwóch największych partii politycznych. Miesiąc temu na PiS chciało głosować 38 proc. badanych, czyli 2 pkt. proc. więcej (teraz 36 proc.). Poparcie dla PO spadło o 1 pkt. proc.

Spada też poparcie dla Kukiz'15 i Partii Wolność. W tym miesiącu chciałoby zagłosować na obie te partie o 1 pkt. proc. mniej badanych. Poparcie dla Nowoczesnej nie uległo zmianie. Wzrosły natomiast notowania SLD (o 2 punkty proc.), PSL i Partii Razem (oba ugrupowania zyskały 1 punkt proc.).

Frekwencja na poziomie 65 proc.

Z badania przeprowadzonego na początku sierpnia przez Kantar Public wynika, że skłonnych do udziału w wyborach do Sejmu jest 65 proc. Polaków (z czego 32 proc. wyraża zdecydowaną gotowość udziału w głosowaniu, a 33 proc. raczej wzięłoby w nim udział). 11 proc. respondentów mówiło, że raczej nie poszłyby do wyborów, a 17 proc., że na pewno nie wzięłoby w nich udziału. 7 proc. Polaków deklarowało zaś, że jeszcze nie wie, czy zagłosowałoby w wyborach.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 4-9 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
frugo
5 lata temu
48,3%PiS -to jest rewelacja ,komuna sama się zaoruje ,a doswiadczony Schetino lata po plaży i szuka wczorajszego dnia
hudy
5 lata temu
PIS nie zaczarował tylko przetarł oczy niedowiarkom i pokazał jak nas ogłupiali i rozkradali poprzednicy.
Rds456
5 lata temu
PiS wygra nie dlatego że ma dobry program tylko dlatego że to jedyna Polska partia. Wiele im nie wychodzi ale dziś przynajmniej słychać iż "Polacy nie gęsi"
Mg
5 lata temu
Z tego co ja słyszę to PIS ma 42proc poparcia czyli tendecje wzrostu..
polak
5 lata temu
PIS musi wygrać i rozdeptać tą fałszywą pluskwę jaką jest PO ,szkoda trochę chłopów ze wsi ale cóż zkundlili się z po to niech pocierpią ze 2 kadencje ,tz pluskwa za kraty i kraj wolny i bez arabów pa do milego
Anna
5 lata temu
No tak PiS pewnie wygrywa w sondażach na partię która posiada najwięcej niekompetentnych "polityków"
Tkm
5 lata temu
Narodem rządzi funkcjonalny analfabetyzm-jeśli to prawda
PiS
5 lata temu
PIS jako jedyna partia, ochroni nas przed złodziejami PO-PSL-Nowocze PIS jako jedyna partia,która nie okrada POLAKÓW PIS jako jedyna partia , KTÓRA realizuje program WYBORCZY PIS jako jedyna partia,KTÓRA RZĄDZI SAMA i ma 40%poparcia Polaków
Nostradamus
5 lata temu
To dobrze ze tyle maja....z wysokiego konia upadek gorzej boli....Na jesienii...juz po pisie...upadnie ten zdradziecki bolszewicki rzad...Jarka Swiatkowskiego
Gość
5 lata temu
Brawo PIS! !
STACH
5 lata temu
Ja mimo wszystko nie wierzę aby to była prawda
xyz
5 lata temu
Są różne stopniowania poziomu kłamstwa: 1. zwykłe kłamstwo 2. prognoza pogody 3. zamieszczony sondaż.
Obstawiamy
5 lata temu
Takie pytanie. Czy Rydzyk pomorze finansowo poszkodowanym w Rytlu.
Szkoda slow
5 lata temu
Rydzyk co niedziele przeprowadza takie sondaze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić