Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Kolejny sukces rządu PiS. Alimenciarze zaczęli płacić długi

23
Podziel się:

Wyraźnie zmniejszyła się liczba niepłacących rodziców, którzy trafiają do Krajowego Rejestru Długów. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że od czerwca tego roku, kiedy to rząd PiS znowelizował przepisy Kodeksu karnego, urzędy zanotowały wyraźną poprawę w kwestii ściągalności alimentów. To oznacza, że długi alimentacyjne wobec dzieci, zaczęły w końcu topnieć, zamiast przyrastać, jak dotąd.

Alimenciarze w końcu płacą. Ziobro o sukcesie PiS
Alimenciarze w końcu płacą. Ziobro o sukcesie PiS (Forum)

Ściągalność alimentów do państwowego Funduszu Alimentacyjnego wzrosła aż o 100 proc., zmniejszyła się też liczba osób niepłacących swoich zobowiązań – prezentował wyniki Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej zorganizowanej razem z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską.

– Dla dobra dzieci trzeba działać wspólnie. Dla nas polityka rodzinna jest priorytetem. To daje rezultat korzystny dla milionów Polaków – mówiła minister Rafalska. Zapowiedziała dalsze zmiany w prawie, które mają przyspieszyć proces przyznawania alimentów, a także rozwiązać problem ojców, którzy mają utrudniony kontakt z dzieckiem, mimo iż wywiązują się ze wszystkich obowiązków alimentacyjnych.

Nowelizacja kodeksu karnego oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów weszła w życie 31 maja 2017 r. Wprowadzial ona proste i jasne zasady działania wobec alimenciarzy. Każdego, kto zalega z alimentami na kwotę równą lub przewyższającą trzymiesięczne zobowiązania, może spotkać kara od grzywny do roku więzienia. Wobec skazanych stosowany jest dozór elektroniczny. Mogą więc pracować i spłacać zobowiązania, a służby mają możliwość ich stałej kontroli.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(23)
G33
5 lata temu
Ja proponuję osobne konto założyć na dziecko i tam wpłacać 500 zł matka do tych pieniędzy nie może mieć dostępu niech do pracy idzie a te pieniądze to niech będą na utrzymanie dla dziecka A nie dla zachcianki mamusi
n00ne
5 lata temu
No nie wiem. Chłopcy Błaszczaka nie byli w stanie przez dwa lata znaleźć kolesia, który co niedzielę przychodził do mamusi na obiad. Do byłej żony, której ten koleś jest już krewny około 30000 zł w któryś piątek przyszło pismo z prokuratury o zawieszeniu postępowania z powodu braku sprawcy. W niedzielę koleś znów był u mamusi. Kobieta wielokrotnie zawiadamiała prokuraturę o tych niedzielach, z okna widzi wejście do klatki gdzie mieszka mamusia dłużnika, zrobiła parę zdjęć jak wchodzi do klatki i wysłała do prokuratury i nic. Żałosne.
Iperytka
5 lata temu
Pieprzenie i tyle
IQ
5 lata temu
Powiedział gość z wyrokiem
B52
5 lata temu
żeby kucyka nie doprowadzono do stajni ubecja musi głębiej sięgnąć do kieszeni
Matka
5 lata temu
Dobra 100% ale co z tymi alimenciarzami którzy uciekli za granicę żeby nie płacić?! Jakoś o nich nikt nie wspomni jak ich państwo będzie ścigać?
Parologi
5 lata temu
No i co pojda siedziec i dalej sa na naszym utrzymaniu... oraz ich alimenty my rowniez placimy... znam takich .. . Wszyatkie rodzinne swiadczenia bo niby maz nie pracuje.. ( pracuje i ma dobre pieniadze na czarno) co miesiac my czyli panstwo placi na ich utrzymanie potem idzie siedziec za nieplacenie na 2-3 mies. ( na nasz koszt) a e tym czasie jego luba pobiera alimenty i inne swiadczenia znow od nas.
Gjj
5 lata temu
Ale farmazon! 100% sukcesu?! Owszem są tacy którzy nie płacą bo nie chcą.Ale w większości zalegający to ludzie którzy nie zarabiają kokosow a sami też żyć muszą. Więc płacą ile mogą. A wedle nowego prawa nawet płacą cy częściowo będzie ścigany.Chore.A drugą kwestia. Jest różnica między 400czy 600zl a 2.500-3.500zl,bo tyle kosztuje utrzymanie więźnia.
Hhd
5 lata temu
Ale propaganda!!!100%? Trzeba pokazać jaki to PiS dobry jest
marek
5 lata temu
ziobro podaj się do dymisji przestępco :-)
Ada
5 lata temu
Kolejny wirtualny sukces dojnej zmiany,statystykami można dowolnie manipulować
bet
5 lata temu
komu bo jakoś tego nie odczuwam
kinia
5 lata temu
Co to za podstarzała mameja?
beta.
5 lata temu
A co z Kijowskim ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić