Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Błaszkiewicz
|

Koleżanki z klasy pobiły Julię "za twarz". Ją też ukarano

53
Podziel się:

17-letnia Julia została zaatakowana na korytarzu włodawskiego zespołu szkół. Koleżanki rzekomo pobiły ją "za twarz". Dyrekcja postanowiła ukarać wszystkie uczestniczki bójki.

We włodawskiej szkole doszło do bójki
We włodawskiej szkole doszło do bójki (East News)

Matka Julii odebrała ją z podbitym okiem i powiadomiła policję. Ta zabezpieczyła nagrania ze szkolnego monitoringu. Widać na nich, jak trzy dziewczyny podchodzą do 17-latki - dwie z nich zaczynają ją okładać pięściami, trzecia się przygląda. Ofiara próbuje się bronić i kopie napastniczki. W którymś momencie dziewczyna, która je wspiera, stara się odciągnąć główną agresorkę. Wreszcie interweniują nauczyciele.

Matka 17-latki w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" stwierdza, że pobicie było zwieńczeniem długotrwałego nękania. – Przedtem Julia od jednej z nich zaczęła otrzymywać wulgarne SMS-y – opowiada. Dodaje, że nie dziwi ją jej obronna reakcja. – Oddała kopniaka. Miałą stać jak cielę? – pyta. Po pobiciu zabrała córkę na obdukcję, stamtąd dziewczynę trzeba było odesłać do chirurga. Potem poszła na policję. W tej chwili trwa śledztwo.

Jak podaje "Dziennik Wschodni", władze ZSZ nr 1 i II LO postanowiły ukarać wszystkie uczestniczki bójki. Dyrektor Eugeniusz Omelczuk tłumaczy, że decyzję podjęła rada szkoły po rozmowach z dziewczynami i ich rodzicami. Okazało się również, że nie bez znaczenia był brak zgłoszenia incydentu. Agresorki i Julia dostały naganę z ostrzeżeniem skreślenia z listy uczniów. Czwartą uczestniczkę tylko upomniano. Matka ofiary przyznała, że jedna z atakujących groziła Julii ponownym pobiciem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(53)
Pit
5 lata temu
Zolnić dyrektora bo głupi!!!
bea
5 lata temu
Matka powinna wnieść sprawę do sądu przeciwko władzom szkoły : jakim prawem ofiara pobicia również została ukarana ? To absurd i szczyt skretynienia ta "decyzja".
Goldengecko
5 lata temu
Teraz powinna matka o odszkodwanie wystąpić to jest jedyna faktyczna kara
klaudia
5 lata temu
Niesprawiedliwe, że Julka też dostała naganę szkolną. Szkoda dziewczyny
świat oszalał
5 lata temu
Napastniczki dostały naganę z ostrzeżeniem ??? Za pobicie ??? Śmiech na sali. Wywalić ze szkoły na zbity pysk !!! Jeszcze powinny mieć sprawę w sądzie dla nieletnich.
gość
5 lata temu
Powinny być ukarane przez sąd i to surowo.
Ania
5 lata temu
Matka powinna zlozyc skarge do kuratorium na dyrektora oraz zalozyc sprawe przeciwko tym dziewczynom. Jak rodzice zaplaca wysokie odszkodowanie pobitej to wezma sie za wychowanie swoich coreczek
brawo
5 lata temu
Jeżeli będzie to sądził sędzia tanleja , wówczas agresorki dostaną odszkodowania za paznokcie ,które im się połamały przy biciu koleżanki ..
Ksiundz
5 lata temu
Szkoła oczywiście katolicka i z katolickim patronem?????
Babcia
5 lata temu
Jeśli była z po to dobrze drogie chrześcijański zrobily
Catolik
5 lata temu
A takie porządne katolickie rodziny
qucio
5 lata temu
ej tam - zwykła patologia szkolna
Z
5 lata temu
Nie rozumiem dlaczego nekana i uderzona pierwsza..zostaje potraktowana tak samo jak agresorka?? Moj syn przez kretynska zmiane reformy edukacji wychodzac ze szkoly podstawowej nie bedzie mial skonczonych 14 lat...i patrzac na ta chora patologie toczaca sie w szkolach srednich zastanawiam sie czy nie odpusci roku?? Zeby wyszlo ze szkol srednich to gimnazjalne dziadostwo??
Agata
5 lata temu
dzieją się rzeczy bardzo podobne w szkołach niepublicznych, ja właśnie czekam do czerwca aby przenieść dziecko do publicznej, w tzw prywatnych to dopiero jest samowolka, dzieci {I klasa) są zmuszane do czyszczenia zapchanych toalet, winny skazywany na chybił trafił, dzieci są straszone że będą dla nich zamykane toalety, a karanie zbiorowe, oprawca z ofiarą też norma...i nie ma z kim rozmawiać, po godzinie spędziłam na rozmowie z dyrektor, prezesem fundacji, pedagogiem (też członek zarządu) i bez efektu, wkrótce nauczanie domowe stanie się powszechne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić