Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Koniec alkoholu w sklepowych witrynach? Urzędnicy wysyłają pisma do firm

10
Podziel się:

Możliwe, że ze sklepowych witryn znikną butelki z alkoholami. Kilka firm z warszawskiej Pragi dostało pisma z urzędu z prośbą o "zaaranżowanie" witryn, tak aby nie było w nich butelek z alkoholem.

Koniec alkoholu w sklepowych witrynach? Urzędnicy wysyłają pisma do firm
(flickr.com, Dominic Lockyer)

- No to pożegnajcie się z butelkami na witrynach sklepów z winem - czytamy na facebookowym profilu firmy Winicjatywa.pl.

Jak dowiedział się portal businessinsider.pl, do kilku winiarkich sklepów z warszawskiej Pragi urzędnicy wysłali pisma, w których powołują się na wyrok sądu:

Zobacz także: Rząd chce zniechęcić Polaków do alkoholu

- Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku II GSK 982/17 z dnia 13 lipca 2017 r. stwierdził, iż "eksponowanie w oszklonej witrynie sklepowej - jako oknie wystawowym - znaków towarowych napojów alkoholowych, stanowi reklamę tych napojów w rozumieniu art.2 ust.1 pkt 3 ustawy (...) ponadto uzasadnia cofnięcie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. - to fragment urzędowego pisma.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Emerytka
5 lata temu
Nie powinno się reklamować tak nachalnie piwa! To tez alkohol.W Kanadzie nie kupi się piwa w sklepie spożywczym, trzeba jechać do specjalnego magazynu. Wrogowie nas rozpijali, np królowie z dynastii saskiej. Alkohol, używki są po to, by naród nie myślał!!!Nie był krytyczny, zwłaszcza młodzież: uzależniona - nie walczy o mieszkania, o dobrą pracę, wysoki poziom na uczelni, tylko chce przetrwać od działki do działki!!!
nn
5 lata temu
Państwo Polskie nadal jest chore...czy ktoś kiedyś wyleczy Państwo Polskie z paranoi i absurdów ?
mueller
5 lata temu
Czyzbysmy sie przygotowywali na przyjecie tych, co ich to razi?
gad
5 lata temu
Nie chochlą, ale łyżeczką, a zakaz obejmie wszystko...dobra zmiana
Wacek Trzepig...
5 lata temu
I SŁUSZNIE , JAKO MENELA NIE STAĆ MNIE NA WINO FRANCUSKIE , KALIFORBNIJSKIE CZY MAM SIE WIDOKIEM TAKOWYCH NA WYSTAWACH STRESOWAC..........NIE !- SPOŻYWAM TYLKO =SZATOJABOL ZA 6-8 ZŁI TO JEST FINAŁ !
DNA
5 lata temu
Pijanym narodem można lepiej sterować łatwiej go omamić a tu niespodzianka zmiana władzy i trzeźwość
ddd
5 lata temu
Nich żyje i rozkwita... dyktatura i mszalna okowita!
ass
5 lata temu
W witrynach mogą stać tylko wina mszalne.
afrykaner
5 lata temu
teraz na witrynach będą leżały biblia,kropidła i różańce.
TrzeźwaPolska
5 lata temu
Słusznie, alkohol powinien być ograniczony jak w krajach skandynawskich. Tam jest nie dość że bardzo drogi to i reglamentowany, każdy kupujący spisywany. Jak za dużo kupuje to na odwyk go. Czemu tak? Bo rodacy głuptacy rok rocznie głosują na te same partie które wielokrotnie popisały się aferami. Te same które niczego dobrego dla nas Polaków nie zrobiły. Jest coraz gorzej a banda pijaków ma prawo głosowania. Nie umieją wyciągać logicznie wniosków a to wszystko przez zapite mózgi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić