oprac. Violetta Baran| 

Kopenhaga: atak nożownika. 1 osoba nie żyje, 3 są ranne

15
Podziel się:

Jedna osoba nie żyje, trzy osoby są ranne. To bilans ataku nożownika w centrum Kopenhagi. Według informacji duńskich mediów, jedna osoba została zatrzymana. Policjanci nie przedstawili jej jednak żadnych zarzutów.

Jedna osoba nie żyje, trzy osoby są ranne. To bilans ataku nożownika w centrum Kopenhagi
Jedna osoba nie żyje, trzy osoby są ranne. To bilans ataku nożownika w centrum Kopenhagi (PAP, BAX LINDHARDT)

Informację o ataku nożownika policja otrzymała tuż po godzinie 4 rano. Doszło do niego w centrum Kopenhagi, na rogu ulic Gothersgade i Borgergade - informuje portal jyllands-posten.dk.

- Jak do tej pory ustalono, doszło do kłótni pomiędzy dwoma grupami, która skończyła się atakiem z użyciem noża - powiedział Allan Teddy Wadsworth-Hansen z kopenhaskiej policji.

Ofiary nożownika to czterech młodych mężczyzn. Jeden z nich zmarł.

Co ciekawe, nie był to jedyny atak nożownika w Kopenhadze tej nocy. Kilka minut wcześniej, również w centrum Kopenhagi, cios nożem otrzymał inny mężczyzna. Policja nie łączy jednak ze sobą tych spraw.

Duńskie media informują o zatrzymaniu przez policję jednej osoby. Nie wiadomo jednak, czy miała ona jakiś związek z atakiem. Policja twierdzi, że została zatrzymana, bo "podejrzanie się zachowywała". Na razie nie przedstawiono jej żadnych zarzutów.

Źródło: jyllands-posten.dk, ekstrabladet.dk

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić