Marianna Fijewska
Marianna Fijewska| 

Korwin-Mikke przesadził? Porównał uchodźców do wściekłych orków

48
Podziel się:

Janusz Korwin-Mikke słynie z kontrowersyjnych i bezkompromisowych wypowiedzi. Napływ imigrantów do Europy porównał do inwazji orków na tolkienowskie Śródziemie.

Korwin-Mikke przesadził? Porównał uchodźców do wściekłych orków
(WP.PL)

W czwartek, Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku mema, na którym widać kadr z filmu "Władca Pierścieni". Dwóch uśmiechniętych hobbitów Frodo i Sam, prowadzą rozmowę. "A może powinniśmy przyjąć orków. Mogliby nas ubogacić kulturowo i sprawić by nasza cywilizacja była bardziej różnorodna. To, że większość chce nam obciąć głowy, ie znaczy, że są źli. Nie bądźmy rasistami, szanujmy ich kulturę" - brzmi podpis pod obrazkiem.

Choć post cieszy się dużą popularnością, bo w ciągu zaledwie trzech godzin udostępniono go ponad tysiąc razy, w komentarzach pojawiają się także krytyczne głosy.
"Jesteście prości w tej swojej niechęci do obcych", "Sugerowanie, że każdy Arab to gwałciciel i terrorysta to jak mówić, że każdy ksiądz to pedofil. Równie dobrze może to zrobić Polak robak" "eden mój przyjaciel jest arabem. Zdecydowanie lepszą opinie mają tu Arabowie od Polaków" - piszą rozgoryczeni internauci. Zwolennicy polityka nie dają za wygraną, rzucając kolejne argumenty przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Ta burza szybko się nie skończy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić