Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Kościerzyna. Interwencja w szpitalu, wykryto groźną bakterię

7
Podziel się:

Legionella w kościerzyńskim szpitalu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zarządził interwencję w pomorskiej placówce po wykryciu bakterii, która może wywołać groźne powikłania.

Legionella w szpitalu, interweniuje Inspektor Sanitarny
Legionella w szpitalu, interweniuje Inspektor Sanitarny (Fotolia)

Bakterię wykryto w ciepłej wodzie użytkowej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Podczas badań przeprowadzonych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny okazało się, że w instalacji jest ponadnormatywna liczba bakterii.

Legionella dostaje się do ludzkiego organizmu za pomocą dróg oddechowych. Może wywołać zakażenia, które prowadzą do takich chorób grypopodobnych jak: zapalenie płuc, gorączka Pontiac lub legionellozy, która jest zakaźna.

Bakteria stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia osób, które korzystają z ciepłej wody w szpitalu w Kościerzynie. Dlatego Inspektor Sanitarny w Kościerzynie zdecydował o wyłączeniu z eksploatacji pryszniców ciepłej wody w placówce, a na oddziale dziecięcym wyłączono urządzenia i instalacje wodne.

To jednak nie wszystko. W ramach interwencji zdecydowano o wyczyszczeniu i dezynfekcji systemu. Po tygodniu mają zostać pobrane próbki ciepłej wody z wyczyszczonej instalacji do badania. Następnie kontrola będzie powtarzana co kwartał.

- Przy zachowaniu nakazów oraz rzetelnym egzekwowaniu ich przez Zarządcę Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie należy stwierdzić, że pacjenci przebywający w szpitalu są bezpieczni - cytuje Grażynę Greinkę z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kościerzynie, trojmiasto.eska.pl.

Zobacz także: Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: trojmiasto.eska.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
gość
4 lata temu
"Legionella w kościerzyńskim szpitalu." Jak do tej pory, to w kościerskim szpitalu... Generalnie, to wszystkie polskie szpitale nadają się do zamknięcia, i fumigacji. Przez lata, zostały tam wyhodowane szczepy bakterii, odpornych na wszelkie antybiotyki...
Ejmi
4 lata temu
Też mi nowość każdy pracownik szpitala ma w sobie te wszystkie bakterie i żyje.
Bogdan
4 lata temu
To nie są żarty zamykam wszystko tak jak mi nakazuje obowiązek szpiegowskiej szkoly Antoniego. Za obrażanie PiSu wyłapie was wszystkich po IP i będę was przesłuchiwał. Wyciągnę z was wszystko. Znam wszystkich psychiatrów w okolicy i jeden potwierdził mi że jestem zdrowy. Wylapie was wszystkich
Jak
4 lata temu
Warszawscy emigranci wrucili do domu ? Co to bedzie jak wszyscy inni emigramci z malopolski, kieleckiegoz poznańskiego i innych zacofanych regionów się ruszą.
Rozklad
4 lata temu
Spokojnie spokojnie ,od razu PiS. Trzeba być sprawiedliwym,to nie PiS , to gazy rozkładającego sie Pisu
Mik
4 lata temu
Duda albo szydło. Które smrody tam byly ?
borowik
4 lata temu
w lesie dalej sucho
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić