Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Kacper Krysztofik
|

Ksenofobia w Izraelu. Polscy turyści zaatakowani

339
Podziel się:

Polscy turyści zostali zaatakowani w Izraelu przez mężczyznę, który gdy tylko dowiedział się o ich pochodzeniu zaczął ich obrażać i rzucać w nich kamieniami. Miał krzyczeć po angielsku hasło "dobry Polak to martwy Polak".

Turyści w Jerozolimie
Turyści w Jerozolimie (Shutterstock.com)

Do zdarzenia doszło w niedzielę, na plaży w Ejlacie. Gdy grupa Polaków przechadzała się po wybrzeżu, podszedł do nich Izraelczyk. Początkowo sądzili, że mężczyzna chce im zaoferować wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy, jednak gdy tylko się dowiedział o ich pochodzeniu wpadł w furię. Zaczął krzyczeć w stronę turystów "f... you polish people, f... your president..." i rzucać w ich stronę kamieniami. Według relacji Polki, która miała nieszczęście uczestniczyć w tym zajściu, pomimo tego że na plaży poza Polakami było jeszcze kilkanaście innych osób, nikt nie zareagował na akt ksenofobii Izraelczyka.

Grupka turystów nie wezwała policji, choć to nie jedyny incydent jakiego doświadczyli w czasie pobytu w Izraelu. Kobieta przytacza również sytuację, do której doszło podczas podróży z Hajfy do Jerozolimy. Koleżanka turystki, także Polka, została zaczepiona przez jednego z pasażerów, który dopytywał o jej stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Mężczyzna miał w trakcie dyskusji sugerować, że Polacy mieli swój udział w tworzeniu niemieckich obozów zagłady.

Źródło: Polsat News

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(339)
CNNNC
2 lata temu
To antysemityzm . Antysemityzm . Wojujacy antysemityzm
Saba
2 lata temu
ludzie, nie jątrzcie! wszędzie jakaś sfołocz się znajdzie. A pamiętacie, jak w Polsce jakieś karki pobiły w tramwaju profesora z Niemiec za to, że rozmawiał z naszym rodakiem po niemiecku? Byłam w Izraelu 2 tygodnie na wycieczce i pies z kulawą nogą się nami nie zainteresował. Tylko kiedyś na prowincji jak czekaliśmy na autobus, inny czekający gdy usłyszał, że mówimy z synem po polsku, najpierw upewnił się, że słyszy język polski, a potem rozpływał się, jacy Polacy są dobrzy,gościnni,jakie mamy wspaniałe jedzenie i niemalże ze łzami w oczach mówił, że jego podróż do Katowic, była czymś najpiękniejszym, co mu się w życiu przydarzyło i że nigdy nie zapomni, jak życzliwie traktowała go gospodyni kwatery, gdzie mieszkał. Tak się zachwycał, że aż nam było głupio.
Icek Nowak
2 lata temu
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę, pamiętajcie o tym starsi bracia w wierze. Zwłaszcza w tutaj w Polsce.
Taka prawda
2 lata temu
Obóz KL Auschwitz-Birkenau w 70% należał do jednego z najbogatszych żydów w USA,..niejakiego Davida Rockefellera!!!. Hitler na rozpętanie II wojny światowej dostał kasę i technologię od bogatej żydowskiej finansjery z USA!!!. Cyklon B ,komory gazowe ,piece krematoryjne Niemcy produkowali w oparciu o technologię i licencje z...USA!.
Polka
3 lata temu
Podczas pobytu w Jerozolimie moje koleżanki zostały oplute przez izraelskie dzieci.
stary ale pam...
5 lata temu
I wice wersa dory żyd to .........itd. Niech sobie jewrej nie wyobraża ,że wszystko mu wolno.
xxx
5 lata temu
Dlatego To jest jedyne państwo na świecie gdzie nie mam zamiaru jechać .
Omar (to mój ...
5 lata temu
I po co było ich ratować w okupację.
Pytajacy
5 lata temu
Czy zydzi maja swoj kraj ?? Czy sa zawsze tylko goscmi ?
ico
5 lata temu
wychodzi na to że 73 lata po wojnie, świat i żydzi nabierają przekonania, że to polacy byli winni zbrodni wojny,a niemcy tylko i włącznie się bronili i stawali murem w obronie żydów ,brawo PIS
li
5 lata temu
Po co tam jeździć ? Skoro panuje tam taki antypolonizm i dyskryminacja na tle etnicznym, to trzeba te przypadki zgłaszać,dokumentować, nagrywać, żeby wiedzieli potem czemu porządny Polak ma ochotę rzucać w nich bekonem....niewdzięcznicy...dobrze że mają swój kraj i już nie muszą u nas gościć
Hulk
5 lata temu
To młotki izraelskie.. znam sporo Izraelczyków którzy odwiedzali obóz.. i wszyscy rozumieli co tu się działo..
Helmut
5 lata temu
Było pomagać Niemcom to przyjemniej Żydzi mówili by prawdę a tak dzieci ocalonych plują na naród Polski w podzięce żeby Niemcy byli za Polakami w tej całej dyskusji to Piłsudski się w grobie przewraca hehe
Paweł
5 lata temu
Mieszkam w okolicach Lublina. Znajomy, który mieszka w Lublinie opowiadał jak siedzieli z kumplem pod Majdankiem. Podjechał autokar z Żydami i pierwsze słowa ich przewodnika po wyjściu, to żeby nie zbliżać się do Polaków, bo nienawidzą Żydów i jakikolwiek kontakt może się źle skończyć. W ten właśnie sposób społeczeństwo żydowskie jest uczone od małego. Dla nich obozy śmierci są polskie, nie niemieckie, czy nazistowskie. Nikomu tam nie zależy na prawdzie, mają gorszą propagandę niż Rosja. Antysemityzm, to mit. Wszelkie tego typu zachowania są marginalne, dużo więcej jest przypadków agresji wobec Polaków niż wobec Żydów, z tą jednak różnicą, że Żydzi nagłaśniają wszystko, nawet przypadki dyskusyjne lub te, w których stroną winną był Żyd, a jako, że to naród "uciśniony", to Żyd nigdy nie ponosi winy. Musimy powiedzieć głośne NIE wobec takiego traktowania Nas Polaków. Przede wszystkim prawda historyczna. Nie lubię PiSu, ale tu popieram!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić