Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Właśnie usłyszał wyrok

66
Podziel się:

Proboszczowi sanktuarium na Górze Iglicznej (woj. dolnośląskie) nie spodobało się, że mężczyzna wszedł do świątyni z psem. We wtorek sąd skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych.

Zapis wydarzenia został utrwalony na monitoringu
Zapis wydarzenia został utrwalony na monitoringu (iStock.com, ferar)

W czerwcu 2016 r. turysta wszedł do sanktuarium "Marii Śnieżnej" razem ze swoim yorkiem. Proboszcz upomniał mężczyznę, że istnieje zakaz wprowadzania zwierząt do świątyni. Turysta zignorował jednak reprymendę, co rozzłościło księdza - informuje tvn24.pl.

Mężczyzna został porażony paralizatorem, co potwierdziły nagrania z monitoringu. We wtorek Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych. Dodatkowo ma zapłacić pokrzywdzonemu 10 tys. zł. i pokryć koszty procesu sądowego w wysokości 3 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz również: Jak działa paralizator

- Oskarżony jest osobą duchowną, która ma głosić zasady wiary chrześcijańskiej, ale absolutnie w taki sposób oskarżony się nie zachował. W dodatku zrobił to na oczach jego dzieci - argumentowała wyrok sędzia. - Takie mamy sądy - skomentował karę ksiądz. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: tvn24.pl.

KOMENTARZE
(66)
Jakoda44
9 miesięcy temu
Podobno z lewactwem się nie wygra. Szczególnie jak sąd lewacki.
m.
3 lata temu
Gdyby ten facet wszedl do meczetu z kundlem to skonczyl by znacznie gozej ale do Kosciola to ok. Ludzie nie szanuja juz wlasnej wiary...wystarczy ze jakis polmozg cos powie zlego na ksiedza i juz lawina wszyscy leca po ksiezach jak po lysej kobyle...
obserwator
3 lata temu
Wyrok jest już prawomocny ale skazany sądownie ksiądz nie tylko nie przeprosił, ale miga się, do tej pory, od wykonania wyroku( prace społeczno-użyteczne) i również nie zapłacił swej ofierze zasądzonego odszkodowania, gdyż jak twierdzi, nie ma z czego. Oczywiście nadal pełni swą funkcję...
wp
4 lata temu
..miał szczęście ,bo gdyby wlazł z psem do meczetu ,to zgadnijcie ,co by mu zrobiono ? W Europie zachodniej,gdzie jest już sporo muzułmanów próbują oni już teraz zakazać chodzić z psami w pobliżu meczetów !
Gajowy
4 lata temu
Mógł wejść z tym psem do meczetu. Już by nie wyszedł i byłby spokój. Wprowadzanie zwierząt do świątyń jest zbronione w każdym wyznaniu. To co zrobił ten człowiek to chamstwo, bezczelność i głupota.
Kiod
4 lata temu
To była lampka powszechnie dostępna, paralizatorem mógłby zabić człowieka.
Adela
4 lata temu
Do świątyni nie wychodzi się ze zwierzętami. To jest w każdej religii.
falkone
4 lata temu
W Izraelu jak by ten cymbał przyprowadził kundla przed ścianę płaczu to już by był skrócony o pusty baniak. A jak do synagogi to mosad by się tym zajął. Wielkie mi aj waj.
fan
4 lata temu
pewno myślał że jak rządzi PIS to ksiedzu wszystko wolno.Co zrobi Ziobro?Ułaskawi ?
Doktor
4 lata temu
"Takie mamy sądy- skomentował ksiądz"- no to już wiemy za jakim urupowaniem politycznym ów ksiądz obstawał.
anna
4 lata temu
no to teraz napiszcie gdzie bedzie pracował i kiedy. Jestem ciekawa jaką pracę mu przydziela
ank
4 lata temu
Jak ktoś nie wykonuje poleceń zgodnie z prawem i go nie przestrzega, to się nie dziwię że ksiądz tak zareagował. Co to święta KROWA.
nara5
4 lata temu
Powinien zamiatać ulice gdzieś w centrum miasta i nie jest ważne że to ksiądz jest zwykłym brutalem
Imam
4 lata temu
Niech turysta wejdzie z psem do meczetu. Sąd na pewno nie będzie potrzebny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić