oprac. Karolina Kołodziejczyk| 

Ksiądz z Witaszyc namawiał 14-latka na seks. Jego ofiar może być więcej

39
Podziel się:

Pojawiły się nowe fakty w sprawie duchownego z Witaszyc. Jak ustaliła wielkopolska prokuratura, wiadomo o dwóch kolejnych ofiarach księdza, który namawiał na seks za pomocą SMS-ów i komunikatorów.

Grozi mu kara do dwóch lat więzienia
Grozi mu kara do dwóch lat więzienia (flickr.com)

Sprawa wybuchła 14 grudnia 2017 roku. Policja zatrzymała w Jarocinie byłego już wikariusza parafii w Witaszycach. Jest podejrzewany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym.

Dzień przed zatrzymaniem został odwołany z funkcji wikariusza. Ksiądz Kamil I. miał namawiać 14-letniego chłopca na seks. Wcześniej był lubianym w miejscowości duchownym. Uczył w szkole, jeździł z dziećmi na salę gimnastyczną do pobliskiej wsi.

Ksiądz wybrał sobie 14-letnią ofiarę. Chłopiec zawiadomił rodziców, a ci policję. - Robił to za pomocą SMS-ów i komunikatorów internetowych - powiedział Marcin Meler, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

Teraz okazuje się, że podobne wiadomości otrzymywało jeszcze dwóch chłopców. - Dziś wiadomo o trzech ofiarach - mówił Meler w rozmowie z Radiem Poznań.

Zobacz także: Zobacz także: Duża polska firma usuwa konto z Facebooka

W grudniu, po zatrzymaniu, duchowny przyznał się do winy, jednak później zmienił zdanie. Prokurator podjął decyzję, by zastosować wobec niego dozór policji.

To jednak nie wszystko. Ksiądz otrzymał również zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonego, zakaz wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowiska związanego z wychowaniem i nauczaniem młodzieży poniżej 15 roku życia. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Poznań

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić