Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

"Kto was będzie leczył jak wyjedziemy"? Protest Porozumienia Zawodów Medycznych

31
Podziel się:

Lekarze rezydenci manifestowali wraz z pielęgniarkami i ratownikami medycznymi swój sprzeciw wobec niedofinansowania ochrony zdrowia.

"Kto was będzie leczył jak wyjedziemy"? Protest Porozumienia Zawodów Medycznych
(WP.PL, Radosław Rosiejka)

- Według proponowanych stawek lekarz rezydent ma dostać 20 złotych podwyżki miesięcznie. To jest dowcip - podkreślali organizatorzy. "Kto będzie was leczyć jak wyjedziemy?" - brzmiały hasła na transparentach.

Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie Zawodów Medycznych, które przygotowało obywatelski projekt wzrostu wynagrodzeń. "Niewątpliwie zmiany w sądownictwie to temat pierwszoplanowy. Nie możemy jednak zapominać o innych, równie ważnych kwestiach. Dzisiaj pod Sejmem demonstrowali przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych, którzy pomimo zebrania 240 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia spotkali się z całkowitą arogancją władzy. Kilka tygodni temu, nie czekając na obywatelski projekt, w 36 godzin PiS uchwalił ustawę całkowicie sprzeczną z interesem osób, które dzisiaj w dzień pierwszego czytania ich projektu postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z działań partii rządzącej" - brzmi oświadczenie Poroumienia.

W proteście obok młodych lekarzy mają uczestniczyć także ratownicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie kliniczni i dietetycy.

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(31)
sqira
5 lata temu
...a może będziemy dłużej żyli i bogatsi byli?
av
5 lata temu
lekarze to konowały wole umrzeć niż być leczonym przez konowałów
ECH
5 lata temu
ale nie wiem czy za pensje na zachodzie jjbędziecie chcieli pracować lekarze tu mają mniej i łapówki nikt nie da hihi . TU NIE DOSTANIECIE 6000 EU
Mikołaj
5 lata temu
Za 10 minut badania lekarz bierze 120zł prywatnie ,a ja za godzine zarabiam 10zł gdzie tu jest sen i logika lekarze zawsze płakali i płacza ze sa biedni ale zapomnieli ile biora od koncernów farmacełtycznych za pszepisywanie ich leków i na dodatek jeszcze mówia ze to nieprawda ,za Polskie podatki sie wyuczył na lekarza !,a nie za własne wiec niech pracuje wszedzie tak jakby pracował dlanas za normalna pensje a jak mu sie niepodoba to zabrac mu prawo do wykonywania zawodu i niech idzie do łopaty !!*
Chris
5 lata temu
Nie wyjedziecie, gdzie wam będzie lepiej? Gdzie można "pracować" w przychodni, a po " pracy" doić ludzi z kasy w prywatnych gabinetach? No gdzie ? Zrobiliście z NFZ atrapę, nawet jak się dostanę do specjalisty, to i tak dostaję propozycję nie do odrzucenia... koperta na NFZ albo prywatna wizyta,na jedno wychodzi, a gwarancji na wyleczenie żadnej. Przepisujecie pseudo-farmaceutyki za które dostajecie od firm farmaceutycznych na rzekomych szkoleniach granty... za trucie ludzi szkodliwymi substancjami.
gość
5 lata temu
Możecie wyjechać, ale najpierw zwróćcie za studia które były opłacane z moich podatków.
M
5 lata temu
BEDZIE ELCZYL NA STARATJACIO DR ROBERT NACHT PROF Z CHORZOWA ITD
elka
5 lata temu
moja koleżanka jest pielęgniarką i też tak mówiła pojechała opiekować się starym Niemcem po tygodniu już ma dosyć praca od 5-21 dzień w dzień. Niech sobie wsadzą te euro albo wynajmą Arabki do pracy
ank
5 lata temu
Poleczymy się sami. Przynajmniej "Lekarze" nie będą mięć okazji do stwarzania pozorów z leczenia. Ciągłe gadanie że Nas tego nie uczyli, tylko dlaczego Pacjenci to wiedzą a "Lekarze" nie. Służba Zdrowia jest rozdmuchana, a rzetelnej pomocy nie ma. Chyba jedni drugim stwarzają tylko miejsca pracy.
Lilly
5 lata temu
Niech wyjeżdżają, ale niech najpierw nam oddadzą pieniądze za ich szkolenie! Już zaraz, wszystkich leserów przyjmie zachód - optymiści!
ja
5 lata temu
niech wyjeżdżają, takich lekarzy nie potrzeba którzy wciskają ciągle tabletki i są na zawołanie koncernów
ona
5 lata temu
Ona
dziki
5 lata temu
odpowiedz na wasze pytanie jest taka że jak wyjedziecie to dłużej uda nam się pożyć , bo przy obecnej służbie zdrowia to wy zamiast nas wyleczyć dobijacie nas , i to jest opinia wielu tysięcy pacjentów w Polsce , ci którzy potrafią leczyć już od kilkunastu lat siedzą zagranicą i tam leczą , w Polsce pozostała garstka dobrych lekarzy którzy potrafią jeszcze czegoś dokonać , wy jak tam wyjedziecie to jedynie będziecie z waszym talentem opróżniać kaczki i baseny z fekaliami
won
5 lata temu
zapłać za studia i WON
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić