o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Które języki wzmocnią możliwość dostania pracy

Podziel się

Znajomość języków obcych niewątpliwie jest atutem na rynku pracy. Jednak nie wszystkie języki cieszą się tak samo dużym uznaniem w oczach pracodawców. Zobacz, na które języki warto postawić, by zrobić międzynarodową karierę.

Które języki wzmocnią możliwość dostania pracy
Które języki wzmocnią możliwość dostania pracy (materiały partnera)
bDphUyXp

Język angielski – czy można go nie znać?

Nie można. Znajomość języka angielskiego jest dziś postrzegana jako standard. Niektórzy pracodawcy nawet o niego nie pytają, uważając (i słusznie), że to oczywistość. Język angielski jest dziś najbardziej uniwersalny i można się w nim porozumieć niemal na całym świecie. Faktycznie trudno tu być dla kogokolwiek konkurencją, ale nie o to chodzi. Po prostu, jeśli nie znamy angielskiego, na nic znajomość innych języków. To filar, na którym zbudujemy swoją międzynarodową karierę.

Język hiszpański językiem internetu?

Może nie do końca, bo tu także dominuje angielski, ale to hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem w internecie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że posługują się nim nie tylko Hiszpanie, ale też prawie cała Ameryka Łacińska, przestanie to być zadziwiające.
Hiszpański przyda się na pewno, jeśli planujemy karierę zawodową na drugiej półkuli.

Język chiński – językiem globalnym?

Raczej się tak nie stanie, bo to trudny i skomplikowany język posiadający wiele odmian. Jednak ze względu na to, że posługuje się nim niemal jedna piąta ludności świata, a pozycja Chin na rynkach światowych rośnie, być może w przyszłości znajomość chińskiego będzie dodatkowym atutem. Jednak w tej chwili trudno o tym jednoznacznie wyrokować.

bDphUyXr

Język niemiecki coraz popularniejszy

O znajomość języka niemieckiego pyta trzech na czterech pracodawców niemieckich rekrutujących personel w Polsce. Bliskość Niemiec sprawia, że znajomość tego języka jest najbardziej potrzebna w przemyśle, transporcie i logistyce, a także w księgowości. Jeśli chcemy znaleźć pracę u niemieckiego pracodawcy w jednej z tych branż, niewątpliwie trzeba podszlifować niemiecki. Zainteresowanie tym językiem przekłada się na zwiększoną ofertę nauki niemieckiego, także online.

Chcesz być handlowcem? Musisz znać język sąsiadów

Takie języki, jak czeski, litewski czy słowacki nie są bardzo popularne ze względu na niewielki zasięg, ale – paradoksalnie – coraz częściej poszukiwani są handlowcy, znający języki rynków lokalnych. Jak się okazuje, najważniejsze sprawy dotyczące biznesu lepiej omawiać w języku, który jest ojczystym przynajmniej dla jednej ze stron. Nadal poszukuje się specjalistów znających język rosyjski, przydatny nie tylko w Rosji, ale też na Ukrainie i Białorusi.

Język francuski traci na popularności?

Wbrew pozorom nie, ale nie wymienia się go jednym tchem obok angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Niemniej jeśli chcemy pracować dla firmy francuskiej lub francuskojęzycznej, jest obowiązkowy.

Chcesz być konkurencyjny – postaw na język, którego nikt nie zna

Znajomość najpopularniejszych języków obcych to dziś właściwie standard. Jeśli chcemy być konkurencyjni, warto nauczyć się tych mniej popularnych. Na przykład w sektorze finansów coraz bardziej poszukiwany jest język węgierski. Dużo mówi się też o rosnącej popularności języka arabskiego, tureckiego, a także języków skandynawskich. Co prawda liczba ofert pracy dla osób znających wyżej wymienione języki nie jest duża, ale konkurencja jest znacznie mniejsza niż w przypadku angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego.

bDphUyXx

Marzy Ci się praca zagranicą? a napisanie CV w J. angielskim jest dla Ciebie wyzwaniem? Czy może zainspirowała Cię międzynarodowa firma, która dałaby Tobie szansę rozwinąć karierę?

Tutaj znajdziesz więcej informacji, które Ci w tym pomogą https://www.cv-maker.pl/blog/cv/jak-napisac-cv-po-angielsku

bDphUyXS
Artykuł sponsorowany
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić