Natalia Durman
Natalia Durman| 

Lech Wałęsa znów o 500+. Posypały się gromy

396
Podziel się:

"Nie było kiedyś 'pięćset' i człowiek zawsze sobie jakoś radził, żeby wyżywić rodzinę" - stwierdził Lech Wałęsa. Na wpis zareagował dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz. I pokazał dokumenty.

To kolejna krytyka 500+ z ust Wałęsy na przestrzeni ostatnich dni
To kolejna krytyka 500+ z ust Wałęsy na przestrzeni ostatnich dni (PAP, Adam Warżawa)

Lech Wałęsa zamieścił wpis na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Cenckiewicz odpowiedział w dwóch odsłonach. "Nasze Dobro Narodowe/Żywa Legenda wspomina dzisiaj jak sobie radził kiedyś bez 500 złotych dodatku od rządu... Więc przypominam jak sobie radziła Legenda w przeszłości - radziła sobie, ale jednak dzięki 500 Plus i to od SB :)" - napisał najpierw. "Nie zawsze 500 zł było "ochłapem"... Także dla Lecha Wałęsy" - dodał po chwili.

Na dowód potwierdzenia swoich tez pokazał dwa pokwitowania odbioru 500 zł za przekazane SB informacje przez TW Bolka w 1971 r.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"500+ to ochłap"

Przypomnijmy, wpis Wałęsy to kolejna z jego ust krytyka programu PiS na przestrzeni ostatnich dni.W piątek donosiliśmy w WP o jego spięciu z minister Elżbietą Rafalską. Wtedy przyczynkiem do dyskusji było stwierdzenie, że 500+ to "ochłap". Wałęsa sugerował, że PiS przekupuje świadczeniem Polaków, by "samemu w spokoju tworzyć falę nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa".

"Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł?" - ripostowała szefowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wałęsa konsekwentnie odrzuca oskarżenia o współpracę z SB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Zarzut Patryka Jakiego. Rafał Trzaskowski ripostuje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić