Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Leszek Miller o bulwersującej okładce "Faktu": zostało to zrobione z premedytacją

27
Podziel się:

- Trzeba jakoś żyć, a nie można bez przerwy płakać - powiedział Leszek Miller w pierwszym wywiadzie na żywo po śmierci syna. Powiedział także o oczekiwaniach wobec "Faktu": przeprosiny na pierwszej stronie gazety i zadośćuczynienie materialne. - Dzisiaj moi prawnicy złożą stosowny wniosek do redakcji - zapowiedział.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami śledczych 48-letni męzczyzna popełnił samobójstwo
Zgodnie z wstępnymi ustaleniami śledczych 48-letni męzczyzna popełnił samobójstwo (East News)

- Wraca się myślą do rozmaitych zdarzeń, różnych słów, incydentów. Nigdy się od tego nie uwolnimy. Od tego pytania, dlaczego tak się stało - mówił Leszek Miller w Porannej rozmowie RMF FM. - Kilka lat temu ciężko zachorowała moja żona. Podjęliśmy zaciekły bój, żeby wyszła z tego nieszczęścia. I to się powiodło. Po raz pierwszy miałem wrażenie, że śmierć na nas spojrzała, ale się zawahała. Teraz się nie zawahała - powiedział.

Miller mówił także o bulwersującej okładce "Faktu". - Taki pomysł, taka okładka musiała mieć rozliczną akceptację. Dochodzą mnie sygnały, że ta okładka się bardzo spodobała w redakcji "Faktu". Wnoszę, że zostało to zrobione z premedytacją, żeby sprawić ból - dodał.

Przypomnijmy, że tydzień temu w weekendowym wydaniu "Faktu" na okładce umieszczono tytuł "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Po krytyce, jaka spadła na dziennik, redaktor naczelny Robert Feluś zrezygnował ze stanowiska.

Miller wyjawił także, że napisał razem z żoną list do Matthiasa Döpfnera, przewodniczącego zarządu Axela Springera w Berlinie. - Opisuję tę sytuację, mówię mu, że według mnie powinien zwrócić uwagę na to, co się dzieje w polskim "Fakcie". Staram się oddać moje uczucia w tej sprawie. Ale przede wszystkim zachęcam pana Döpfnera, żeby podjął działania, które doprowadzą do tego, że tego rodzaju sytuacja się już nigdy nie powtórzy - powiedział.

Leszek Miller junior powiesił się w domu pod Warszawą

Leszek Miller junior popełnił samobójstwo - wynika ze wstępnych ustaleń śledczych.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, na kilka godzin przed śmiercią syna byłego premiera Leszka Millera, w domu doszło do kłótni z partnerką Katarzyną. Jego ciało znalazła w niedzielę przed południem. - I to było najgorsze, co mnie w życiu spotkało. Zastać tak osobę, którą się kocha. To było koło 11-12 w południe. Spałam na dole, bo mieliśmy sprzeczkę, a on był wtedy u góry - mówiła narzeczona syna byłego premiera.

W "Super Expressie" Katarzyna tłumaczy, że nie wierzy, by odebrał sobie życie przez tę kłótnię. - Byliśmy zgraną parą, sprzeczki zdarzają się każdemu. To nie powód do takiego kroku - mówi. Jak mówi, dramat rozegrał się przez wieloletnią depresję jej partnera.

Kim był Leszek Miller junior?

Leszek Miller (syn nosił to samo imię, co były premier Leszek Miller) był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Krótko po studiach w 1996 roku współpracował m.in. ze słynnym rajdowcem i biznesmenem Sobiesławem Zasadą. Został wiceprezesem spółki Fly&Drive, której taksówki obsługiwały warszawskie lotnisko. Firma jednak upadła.

Po rozwiązaniu spółki został pełnomocnikiem do spraw kapitałowych zarządu Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej KGHM Polska Miedź.

Potem prowadził rozmaite inwestycje i interesy. Związał się m.in. z branżą ubezpieczeniową i funduszami inwestycyjnymi. Wiele razy zarzucano mu niejasne interesy i szemrane kontakty. Ze względu na to ojciec wysłał go na stypendium językowe na Florydzie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(27)
Bolo
4 lata temu
Ile tutaj prawdziwie wierzących katolików Wszyscy swoją nienawiścią dsjecie świadectwo ze tą organizacją powinna być już dawno rozwiązana bo 2 tyś lat prania mózgów nie poprawia nic z moralności i etyki
Gy
4 lata temu
"Narzeczona" zawsze będzie uważała się za "niewinną", a wszystko wskazuje na to, że ona doprowadziła do tragedii poprze kłótnię. Tym bardziej, że wiedziała o depresji Leszka, to powinna traktować go lepiej.
Sylwia
4 lata temu
Fakt faktem ale tytuł był zgodny z prawdą. Trzeba przyznać, że nie taktowny i poniżej pasa... no ale mamy wolność słowa i każdy może wyrażać swoje zdanie jak chce... Żałosny jest zasmarkany pan Miller, który zapłakany leci do Berlina ze skargą... może mu się wschód z zachodem pomylił???
Obserw
4 lata temu
Pstryk i Miler zwolnił naczelnego Faktów.zrobil to co nie udało się Kulczykowi.
Czerwonaburżu...
4 lata temu
Karma, Panie Miller. Jedni chcą utożsamiać sprawiedliwość z bogiem, inni z karmą labo losem. Suma summarum, tacy jak Pan prędzej czy później ponoszą konsekwencje - teraz czekamy aż przyjdzie kryska na Jarosława Wałęsę. Mam nadzieję że znowu spowoduje kraksę którą sam przeżyje, zabijając jednak całą swoją rodzinę. Ojj, to byłoby coś
gość
4 lata temu
A kiedy ty Miller przeprosisz społeczeństwo za swoją kadencje Premiera za złe rządzenie razem z Jakubowską i machlojki w Opolskiej Elektrowni się pytam kiedy
Trol
4 lata temu
Wy wszyscy co macie za uszami...wasze przekręty,krzywda tysiecy Polaków przez wasza chciwość,patrzcie bo kara was dogoni choc by i w ten sposob a kara to najgorsza stracic dziecko.
CNNNC
4 lata temu
Ta wnuczka ma na pogrzebie takie kolorowe rekawiczki
xyz
4 lata temu
FAKT - ma tyle wspólnego z prawdą co kozia dupa z trąbą!
vlodek
4 lata temu
Katolicki LUD nie ma za grosz KULTURY w obliczu tragedii jakiegokolwiek człowieka.Można się załamać,że tak wiele kleszczy epatuje się cierpieniem innych ludzi w PL !!
gość
4 lata temu
Mamy się liczyć z uczuciami ojca -ok. A czy ten pan liczył się z uczuciami innych osób. Słynie przecież z cynizmu.
n
4 lata temu
Miller wyjawił także, że napisał razem z żoną list do Matthiasa Döpfnera, przewodniczącego zarządu Axela Springera w Berlinie. - Opisuję tę sytuację, mówię mu, że według mnie powinien zwrócić uwagę na to, co się dzieje w polskim "Fakcie".......SWÓJ DO SWOJEGO NAPISAŁ POBRATYŃCA SPINDLERA
mmmmmmm
4 lata temu
To co zrobil fakt to chamstwo,poprostu gazeta szmatlawiec.
Facet33
4 lata temu
Nikt tak jak kobieta nie potrafi zatruć człowiekowi życia...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić