oprac. Violetta Baran| 
aktualizacja 

Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wypowiada wojnę całemu światu. Muzułmanie mają atakować cele w USA, Europie, Izraelu i Rosji

82
Podziel się:

W środę minęła 18. rocznica ataków z 11 września 2001 r. Gdy świat opłakiwał ich ofiary, lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wypowiedział wojnę niemal całemu światu. Wezwał muzułmanów do atakowania celów amerykańskich, europejskich, izraelskich i rosyjskich.

Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wezwał muzułmanów do ataków
Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wezwał muzułmanów do ataków (East News, Associated Press)

Al-Zawahiri z okazji 18. rocznicy zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. nagrał ponad 30-minutowe nagranie wideo. Zaapelował w nim o kontynuowanie dżihadu - informuje foxnews.com.

Zawahiri w swoim przemówieniu skrytykował tzw. backtrackerów z dżihadu. Potępił dżihadystów, którzy "zreformowali” się w więzieniu oraz tych, którzy twierdzą, że ataków z 11 września nie należy pochwalać, ponieważ ranni zostali niewinni cywile.

- Jeśli chcesz, aby dżihad koncentrował się wyłącznie na celach wojskowych, to amerykańskie wojsko jest obecne na całym świecie - cytuje słowa obecnego szef Al-Kaidy amerykański ośrodek SITE Intelligence Group. - W waszych krajach jest pełno amerykańskich baz, z tymi wszystkimi niewiernymi i korupcją, którą szerzą - mówił.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Al- Zawahiri jest obok lidera ISIS - Abu Bakra Al-Baghdadiego jednym z dwóch najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie - za głowę każdego z nich wyznaczono 25 milionów dolarów nagrody.

67-letni urodzony w Egipcie Zawahiri jest szefem Al-Kaidy od ośmiu lat. Przejął stery po akcji Navy SEAL, podczas której zginął długoletni szef grupy, Osama bin Laden.

W środę minęła 18. rocznica zamachów z 11 września 2001 r., gdy zaatakowane zostały wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku oraz budynek Pentagonu w Waszyngtonie. W zamachach przeprowadzonych przez Al-Kaidę zginęło blisko 3 tys. osób.

Źródło: foxnews.com,

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić