Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Liderzy żydowscy krytykują Trumpa za wizytę w Polsce

176
Podziel się:

Pobyt Donalda Trumpa zgodnie oceniany jest przez rząd czy choćby Donalda Tuska za wielki sukces. Swojego niezadowolenia nie kryją jednak liderzy organizacji żydowskich.

Liderzy żydowscy krytykują Trumpa za wizytę w Polsce
(PAP)

Zachodnie media odnotowały niezadowolenie organizacji żydowskich w Polsce względem Donalda Trumpa.

Ich zdaniem Trump zerwał z wieloletnią tradycją – nie złożył hołdu pod pomnikiem Bohaterów Getta. Zamiast prezydenta USA uczyniła to jego córka, Ivanka. Najwidoczniej dla Anny Chipczyńskiej, Lesława Piszewskiego czy Michaela Schudricha to stanowczo za mało.

Każdy prezydent USA wizytując w Polsce (po 1989 roku) w swoim grafiku odnotowywał upamiętnienie ofiar holokaustu pod pomnikiem Bohaterów Getta znajdującego się około 1,5 km od miejsca, w którym Trump przemawiał przez około pół godziny.

Liderów żydowskich organizacji nie zadowoliła też przemowa Trumpa na placu Krasińskich, podczas której podkreślił pełną poświęcenia walkę Żydów w gettcie.

- Dla polskich Żydów, odbudowujących w demokratycznej Polsce, po grozie Zagłady i zniszczeniach komunizmu, życie swej społeczności, gest ten oznaczał uznanie, solidarność i nadzieję – zwracają uwagę w oświadczeniu.

- Ufamy, że ten przejaw lekceważenia nie wyraża postaw i uczuć narodu amerykańskiego – czytamy.

Pod krytyką Trumpa podpisali się Anna Chipczyńska – Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie; Lesław Piszewski – Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowo-Żydowskich i Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(176)
Goy
5 lata temu
W Ameryce jak coś ci się nie podoba to zaraz ci powie Amerykanin ze jak ci się tu nie podoba to wyjedź z kad przyjechałeś i po dyskusji USA USA USA
A.
5 lata temu
A my, Polacy z rodowodem od Piasta, ufamy, ze wszyscy Żydzi mieszkający w Polsce, noszący Polskie nazwiska, wrócą do ich prawdziwych Żydowskich nazwisk. I tak np. niech wroca: Duda, Kaczynski, Gronkiewicz, Bienkowska, Schetyna, Kwaśniewski, Petru, Wałęsa, Frasyniuk, Borowski, Michnik, Bielecki, Cimoszewicz i setki innych, których z polskich nazwisk znamy z pierwszych stron gazet, tv i radia, w tym politycy, generałowie, pulkownicy, biskupi, dziennikarze, artysci, profesorowie i inni. Wy wszyscy wymienieni, stydzicie sie swoich korzeni? My, Polacy, nie wstydzimy się naszych nazwisk i polskości. Geremek, Michnik i Bartoszewski, kiedyś powiedzieli, jaki jest wasz cel i jak bardzo "kochacie" nas Polakow. Chcecie nas zniszczyc i gospodarkę? Z naszej Ojczyzny zrobić Judeopolonie wam poddana? Zyd Kaczyński zaczął wojnę z nami. Żyje tu, ale nas nie zna. Niedługo pozna. Na razie tłuką się Żydzi i niech się wytluka. My poczekamy. Przyjdzie taki czas, ze wyjedziecie każdy z jedną walizeczka.
Tadeusz
5 lata temu
Wszystko co o żydach w Polsce spakować na wagony i wysłać do Izraela !!! Niech więcej już tu nam w Polsce nie trują swoją żydowską trucizną. Niech ich szlak trafi raz na zawsze bo już tego nie da się słuchać co to z nimi nie zrobiono. To że wiele milionów ludzi innych narodowości zginęło to nie ważne np. polaków ponad 6 000 000 to co tam, to tylko Polacy !!! Ale żydy o to już co innego !!! Wypędzić to cholerstwo z Polski raz na zawsze i wreszcie będzie z nimi spokój !!!
kolos
5 lata temu
I bardzo dobrze, dosyć tego narodu na każdej uroczystości w Polsce! mają swoje uroczystości i ja się na nie nie wpraszam. Gdyby prezydent Trump chciał rozmawiać z żydami to może lecieć do Izraela ale był w Polsce Ojczyżnie POLAKÓW.
Wój Nick
5 lata temu
Żydzi ukrzyżowali Jezusa, Syna Bożego i wzięli za to winę na siebie, zgodzili się przed Piłatem, żeby Boża krew splamiła ręce całego narodu żydowskiego na pokolenia... Sam Piłat powiedział, że umywa ręce od wyroku na Jezusa i nie bierze za to odpowiedzialności bo Jezus to dobry człowiek i nie zasługuje na ukrzyżowanie ... Który naród albo wyznanie zabija swojego własnego Boga? A teraz pytają czemu ich naród taki umęczony i dopominają się współczucia i zadośćuczynienia...
adam
5 lata temu
Skoro żydom nie podobała się wizyta Trumpa, to znaczy, że była dobra dla Polski.
marzbi
5 lata temu
Mam nadzieję że Trump wydał swoją Iwankę za mądrego Żyda , podobnie jak nasz Pan Prezydent Duda ożenił się z mądrą półżydówką .
gość
5 lata temu
Jak ja mam to gdzieś, co liderzy żydowscy skamlają. Jak ja mam to gdzieś, co chazarskie media szczekają.
ivning
5 lata temu
Żyd zawsze jest niezadowolony. Tak było, jest i będzie. Powinni się cieszyć, że w ogóle kwiaty zostały złożone. Dziwne są wymagania żydowskiej nacji. Może wyłącznie wobec prezydentów USA?
Złośliwy nie ...
5 lata temu
Jak żydzi krytykują, to ja go tym bardziej lubię!
Antycośtam
5 lata temu
A koszerny cenzor z o2 nawet w szabas musi ,,pracować".
gość
5 lata temu
WY Żydzi nie przesadzajcie z tym Holokaustem. Każdej ZAMORDOWANEJ Istoty jest szkoda a w Holokauście mordowani byli praktycznie WSZYSCY bez wyjątków , kto tylko stawiał opór III Rzeszy.
bodzio
5 lata temu
Coś tym żydom zaczyna walić na dekiel Trump był w Polsce czy w Izraelu?
Marian Paździ...
5 lata temu
No i dobrze !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić