Listonosz jednym z administratorów "Niebieskiego Wieloryba"

3
Podziel się:

W Moskwie został zatrzymany 26-letni listonosz, który administrował jedną z tzw. grup śmierci na portalu VKontakte. Ilji Sidorow za pośrednictwem grupy nakłaniał młodzież do śmiertelnej gry "Niebieski wieloryb".

Listonosz jednym z administratorów "Niebieskiego Wieloryba"
(Reuters)

O aresztowaniu 26-latka poinformowała rzecznik MSW Rosji Irina Wołk. Ilji Sidorow podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i wyjaśnił organom ścigania, na czym polegało jego zdanie.

26-letni listonosz był administratorem grupy śmierci, do której należało 32 nastolatków. Jego rolą było przydzielanie zadań, które miały wywołać uszczerbek na zdrowiu lub doprowadzić do samobójstwa.

Ilji Sidorow to nie pierwszy zatrzymany w sprawie śmiertelnie niebezpiecznej gry nazywanej "Niebieski Wieloryb". W listopadzie 2016 roku moskiewska policja zatrzymała 21-letniego Filipa Budeikina ps. Lis, który prawdopodobnie jest pomysłodawcą gry. Budeikin przyznał się do nakłaniania nastolatków do samobójstwa. Lekarze uznali go za poczytalnego.

Jak podaje „Ria Novosti” z działalnością grup prowadzonych przez Budeikina wiążą się samobójstwa 15 nastolatków. Doszło też do pięciu nieudanych prób samobójczych.

„Niebieski Wieloryb” to gra, w której przez 50 dni uczestnicy wykonują różne zadania np. unikanie snu, tatuowanie, okaleczanie. Finałem jest popełnienie samobójstwa w określony przez "mistrza" sposób.Gra dotarła także do Polski.

Źródło: Wprost / WP

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić