Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Loty Marka Kuchcińskiego. Jest wykaz wszystkich podróży służbowych marszałka Sejmu

34
Podziel się:

Marek Kuchciński po wybuchu afery z lotami obiecał, że ukaże się wykaz podróży, które odbył. Tak też się stało: Sejm opublikował pełną dokumentację podróży marszałka. Brakuje jednak kilku istotnych informacji.

Marek Kuchciński i afera z lotami
Marek Kuchciński i afera z lotami (East News, Stefan Maszewski/Reporter)

Afera z lotami marszałka Sejmu wybuchła, gdy okazało się, że Marek Kuchciński podróżował rządowymi samolotami razem z rodziną. Sam marszałek przyznał w poniedziałek, że był jeden lot z Rzeszowa, gdzie jego żona leciała sama za zgodą dowódcy.Obiecał również, że w sieci zostanie opublikowany pełny wykaz lotów.

Link do wykazu znajdziecie tutaj.

W dokumentacji załączono wykaz 85 lotów (łącznie z rejsami powrotnymi). W tabeli podano: datę lotu, trasę, liczbę pasażerów oraz cel podróży. Nie ma z kolei informacji, kto znajdował się na pokładzie samolotu. Nie ma również danych o statusie lotu oraz jaką maszyną rejs został zrealizowany.

Główny kierunek: Rzeszów

Analizując loty Kuchcińskiego, można zauważyć, że większość rejsów odbywała się na trasie Warszawa-Rzeszów i Rzeszów-Warszawa. W wykazie pojawia się również miejscowość Huwniki na Podkarpaciu, gdzie Marek Kuchciński ma kilkuhektarową działkę.

Wcześniej polityk zaznaczył w oświadczeniu ws. lotów, że "przyjął taki model pracy, który działa nie tylko na forum izby poselskiej", dlatego podróże odbywa w kraju i za granicą.

Najwięcej pasażerów - 33 - było podczas lotu do Lublina, gdzie Marek Kuchciński uczestniczył w 450-leciu Unii Lubelskiej. 1 lipca odznaczył Przewodniczącego Sejmasu Victorasa Pranckietisa Orderem Wielkim Zasługi RP.

Z wykazu wynika również, że 18 czerwca 2019 r. Marek Kuchciński poleciał samolotem do Krakowa na 70. rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Przed wylotem i po powrocie do Warszawy marszałek odbył spotkania w Sejmie.

Z kolei 29 czerwca 2019 roku jako cel podróży wpisano "wręczenie nagrody dla milionowego pasażera pociągu relacji Przemyśl-Kijów".

Wypad na narty

5 lutego 2019 r. Marek Kuchciński wyleciał do Rzeszowa na III Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim. Marszałek Sejmu spotkał się rówież z samorządowcami w powiecie bieszczadzkim. Wrócił do Warszawy, by spotkać się z ambasadorem Chorwacji.

Warto przypomnieć, że w tym czasie Kuchciński na Twitterze relacjonował o bieszczadzkim Memoriale w narciarstwie wysokogórskim czy spotkaniu o inwestycjach rozwojowych w regionie. Wstawił też zdjęcie z jazdy na nartach. Podatników ta operacja miała kosztować 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
Felix
3 lata temu
jaka afera? pozwolenie mafiom na wyprowadzenie 250 mld zł - to afera! gdzie sprawcy???
suweren
3 lata temu
Utrzymanie władzy, prezydenta, posłów senatorów kosztuje prawie miliard złotych. Po co tyle, jak tylko wystarczy sam Kaczyński?
zacznijcie od...
3 lata temu
Niepotrzebnie się tłumaczy.Niech się najpierw wytłumaczy Tusk, Borusewicz , Arłukowicz i inni,potem Kuchcińksi. Niech PO się najpierw wytłumaczy ze swoich lotów .Jakiś porządek powinien być a nie chaos.
TO TYLKO ZIAR...
3 lata temu
PISLANDIA- KRASNOLUDKI 100% jak kingsajz
BUCHCHCHCHCHC...
3 lata temu
SŁUZBOWYCH????????
maria
3 lata temu
czlonek jak na bebenku rytmy sklejal butaprenem to juz pewnie zapomnial pies go przygarnal no i pojawily sie gulfsteamy mozna? mozna! w zyciu piekne sa tylko chwile
toni
3 lata temu
brawo gumofilce
fresca pesca
3 lata temu
gumofilce u wladzy brawo tylko przyklaskac dumny narodzie ale tylko na papierze i tatuażach
maniuś
3 lata temu
temu typowi z przemysla butapren zrobil swoje
clupea hareng...
3 lata temu
członek miał swoje piec minut w czterech latach no i co ogrodnikowi sie tez nalezy no tak czy nie?
Podwójne stan...
3 lata temu
A co z lotami Borusewicza do psa ? A Tuska z rodziną i kolesiami w czwartkowe popołudnia (taki tydzień pracy) nie wspomnę o lotach sztandarowej czarownicy PO czyli Kopaczce ?
rota
3 lata temu
Kupa śmiechu
Do wyborców
3 lata temu
Co sem polatał to moje, a plebs niech płaci, skoro mnie wybraliście.
dsss
3 lata temu
A Tuskowe i Borysewiczowe faktury też macie wszystkie, czy tylko do Peru ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić