Patryk Osowski
Patryk Osowski| 

Madera: Nie żyje 29 osób. Kolejne ofiary wypadku autokaru z turystami

32

Na portugalskiej Maderze autokar spadł ze skarpy tuż po zabraniu niemieckich turystów z hotelu. Dyrekcja szpitala w Funchal informuje, że jest wielu rannych, a niektórzy wciąż walczą o życie.

Madera - autokar spadł ze skarpy
Madera - autokar spadł ze skarpy (PAP)

Wypadek na Maderze miał miejsce w środę wieczorem w miejscowości Canico. Według portugalskich mediów, autokar wypadł z drogi, uderzył w dom, a później zsunął się ze skarpy. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria układu hamulcowego.

Jak podają lokalne media, autobusem jechało 53 pasażerów.

Dyrekcja szpitala w Funchal podaje, że wszystkie 29 ofiar to obywatele Niemiec. Rannych zostało także dwóch Portugalczyków (kierowca autobusu i przewodnik grupy).

Madera: Mężczyzna doznał szoku

W szpitalu wciąż przebywa wielu rannych. Stan części z nich jest ciężki. Z kolei dwie osoby czuły się na tyle dobrze, że nad ranem zostały wypisane.

Zobacz także: Zobacz także: Dyskusja o OFE. Nagle Gowin uderza w Tuska

Szpital poinformował, że pomocy udzielono także jednemu ze świadków wypadku. Mężczyzna przeżył szok i potrzebował kontaktu z psychologiem.

Większość niemieckiej wycieczki to emeryci. Autokar, który uległ wypadkowi, był jednym z dwóch pojazdów transportujących dużą grupę z RFN.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić