oprac. Karolina Kołodziejczyk| 
aktualizacja 

Magdalena Adamowicz w Brukseli. Upamiętniła męża

47
Podziel się:

Część budynku Komitetu Regionów w Brukseli została nazwana imieniem Pawła Adamowicza. Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Gdańska, który został zamordowany. W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyła m.in. żona zmarłego prezydenta, Magdalena Adamowicz.

Magdalena Adamowicz, żona zmarłego polityka
Magdalena Adamowicz, żona zmarłego polityka (Agencja Gazeta)

Tablica pojawiła się w budynku Europejskiego Komitetu Regionów, którego członkiem był Paweł Adamowicz. Umieszczono na niej tekst w języku angielskim. Podkreślono, że Adamowicz został zamordowany w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. "Upamiętniony za trwające całe życie zaangażowanie na rzecz demokracji lokalnej i Europejskim wartościom wolności, tolerancji i solidarności" - czytamy na tablicy. Dodano również cytat z Vaclava Havla, prezydenta Czech: "Prawda i miłość przezwyciężą kłamstwa i nienawiść"

- Dziś dla mnie i moich bliskich bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Foyer w siedzibie Komitetu Regionów nazwane zostało imieniem Pawła Adamowicza. Razem z Piotrem, bratem Pawła odsłoniliśmy pamiątkową tablicę. Jestem dumna, że mój mąż jest symbolem otwartości, solidarności i jedności także w Europie - mówiła Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska.

W Brukseli obecny był również marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz przedstawiciele miejskich radnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniająca ofiary katastrofy w Smoleńsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić