o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Makijażowe ABC dla cery problematycznej

Podziel się

Cera problematyczna sprawia wiele kłopotów. Niestety nie tylko pielęgnacja cery trądzikowej jest trudniejsza. Sporych umiejętności wymaga także wykonanie makijażu, tak by ukryć niedoskonałości cery, a jednocześnie uzyskać wspaniały efekt. Jak dobrać odpowiednie kosmetyki i jak zatuszować trądzik, dowiesz się z tego artykułu.

Makijażowe ABC dla cery problematycznej
Makijażowe ABC dla cery problematycznej (materiały partnera)
bEJHNpit

Jeśli cera problematyczna nie będzie właściwie pielęgnowana, żaden makijaż nie przyniesie spodziewanego efektu. Nie da się dobrze zamaskować ani przesuszonej cery, ani zaawansowanego trądziku, którego na domiar złego nikt nie próbuje nawet opanować. Pielęgnacja cery trądzikowej wymaga ogromnej systematyczności oraz stosowania właściwych kosmetyków. Jej podstawą jest oczywiście oczyszczanie skóry i złuszczanie martwych komórek naskórka. Skórę trądzikową i problematyczną należy też odpowiednio nawilżać. Trzeba pamiętać, że do jej pielęgnacji nie wolno używać preparatów kosmetycznych zawierających alkohol, bo te wysuszają skórę i jednocześnie wprowadzają w błąd gruczoły łojowe, które wówczas produkują znacznie większą ilość niechcianego sebum. W kosmetykach warto szukać cynku, który świetnie pochłania nadmiar łoju. Dobrym składnikiem jest też nadtlenek benzoilu, mający działanie złuszczające i przeciwbakteryjne, podobnie zresztą jak siarka. Z kolei skutecznymi substancjami nawilżającymi są retinol i kwas hialuronowy. Makijaż cery problematycznej lub trądzikowej to przysłowiowa wyższa szkoła jazdy, która polega głównie na tuszowaniu niedoskonałości, ale to można zrobić w kilku krokach.

Najpierw baza pod makijaż

Jako bazy najlepiej używać lekkiego kremu nawilżającego, który przeznaczony jest do stosowania na dzień. Po oczyszczeniu skóra zawsze potrzebuje nawilżenia. Krem najlepiej nałożyć pędzelkiem, bo na palcach mogą znajdować się bakterie, które są w stanie szybko pogorszyć stan trądziku. Trzeba też dbać o czystość pędzelka oraz o jego regularną wymianę.

Następnie korektor

Kolejnym krokiem jest użycie korektora, ale tu trzeba wiedzieć, że jest co najmniej kilka kolorów korektorów, a każdy z nich służy do maskowania innych niedoskonałości. Najczęściej używa się tych zielonych, bo służą do maskowania wszelkich czerwonych obszarów na twarzy. Szczególnie chodzi tu o ukrywanie wyprysków, plamek i przebarwień. Zielony kolor neutralizuje bowiem czerwoną barwę.

bEJHNpiv

Jeśli trzeba ukryć oznaki zmęczenia i sińce pod oczami, to trzeba wybrać żółty preparat. Z kolei różowy korektor służy do maskowania popękanych naczynek, a położony pod warstwę podkładu może służyć jako rozświetlacz, podobnie jak korektor w kolorze białym. Korektor fioletowy jest odpowiedni dla osób o zmęczonej, poszarzałej cerze. Ten ładnie nada cerze blask i zdrowy koloryt. Najbardziej uniwersalny jest kosmetyk w kolorze beżowym, bo ten może służyć w każdym przypadku, ale trzeba uważać z jego nakładaniem. Jeśli będzie go zbyt dużo na skórze, może osadzić się w zmarszczkach czy kącikach ust, a wówczas będzie wyglądało to fatalnie.

Zamiast podkładu – puder

Właścicielki cery problematycznej lub trądzikowej muszą zrezygnować z ciężkich podkładów i pudrów, to one często zatykają pory i mogą powodować nasilanie się zmian trądzikowych. Najlepszym wyborem jest puder prasowany, który nakłada się delikatnie za pomocą dużego i miękkiego pędzla. Puder aplikuje się punktowo i nie należy go rozcierać. Najlepiej omiatać okolice oczu od skroni w kierunku nosa. Można także podkreślić kości policzkowe bronzerem lub różem, ale warto sięgać po kosmetyki matowe. Te z drobinkami błyszczącymi mogłyby podkreślić to, co zamierzamy ukryć.

bEJHNpiW
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić